Ana SayfaGüncelŞile’de bugün denize girmek yasaklandı

Şile’de bugün denize girmek yasaklandı

HABER MERKEZİ – Şile Kaymakamlığı, yoğun dalga ve akıntı nedeniyle bugün ilçe sahillerinde gün boyu denize girmenin yasaklandığını duyurdu.

Geçen hafta 5 kişinin boğulduğu Şile’de bugün gün boyu denize girmenin yasaklandığı bildirildi.

Şile Kaymakamlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, bölgede kuzeydoğudan esen 3-5 şiddetinde rüzgar ve 1 ila 2 metre yüksekliğinde dalga ve hortum gözlendiği belirtildi.

Şile Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada şunlar belirtildi:

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava/deniz raporlarıyla 25 Temmuz 2021 Pazar günü (bugün) erken saatlerden itibaren gün boyunca rüzgar, kuzeydoğudan 3-5 şiddetinde yer yer 6 şiddetinde, dalga yüksekliği 1 ila 2.5 metre ve sağanak yağış tahmini bildirilmiştir. Şile Sahil Güvenlik Komutanlığı ve ilgili kurumlarımızdan aldığımız anlık bilgilere göre ilçemiz plajlarında dalga yüksekliğinin hali hazırda 1 ila 2.5 metre arasında olduğu tespit edilmiştir. Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahmin raporları ve bölgedeki hava/deniz durumunun değerlendirilmesi neticesinde kaymakamlığımızca 25 Temmuz 2021 Pazar günü, ilçemiz sahillerindeki yoğun dalga ve akıntı nedeniyle vatandaşlarımızın can emniyetini korumak amacıyla gün boyu denize girmek yasaklanmıştır.
Önceki Haber
Belçika yeniden sular altında
Sonraki Haber
Çin’de tayfun alarmı: Halka dışarı çıkmayın uyarısı yapılıyor