Ana SayfaGüncel‘Grafist 22: İstanbul Grafik Tasarım Günleri’ MSGSÜ’de başlıyor

‘Grafist 22: İstanbul Grafik Tasarım Günleri’ MSGSÜ’de başlıyor

HABER MERKEZİ – ‘Grafist 22: İstanbul Grafik Tasarım Günleri’, 11 Nisan – 11 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Etkinlik kapsamında Pınar Akkurt, William Easton, Jan Boelen gibi sanatçıların katılacağı eğitim amaçlı atölye çalışmaları ve seminerler de düzenlenecek.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü tarafından bu yıl 22‘ncisi düzenlenen ve Fındıklı kampüsündeki mekânlarda gerçekleşecek ‘Grafist 22: İstanbul Grafik Tasarım Günleri’, 11 Nisan’da başlayacak.

Grafist, grafik tasarımcılar ile öğrencilerin, seminer, atölye çalışması ve sergi gibi etkinlikler aracılığıyla birbirlerini tanımaları, tasarım kriterlerini ve görüşlerini değerlendirmeleri için ortam hazırlayan, eğitim alanında yeni içeriklerin geliştirilebilmesi amacına yönelik olarak uluslararası işbirlikleri ile hayata geçirilen bir etkinlik.

Bu yıl Pınar Akkurt, William Easton, Jan Boelen, Björn Kusoffsky, Johanna Siebein – Binger Lauke Sieben, Ruben Pater’ın katılacağı eğitim amaçlı atölye çalışmaları ve seminerler üniversitenin Fındıklı kampüsünde gerçekleştirilecek.

‘Grafist 22’ kapsamında açılacak olan sergilerden “Baştan Başlamak / Starting from Zero” 24 Nisan – 8 Mayıs tarihleri arasında Studio-X İstanbul, “Sabit Değişkenler : Çok Katmanlı Arşiv Sergisi / Variable Constants: Multilayered Archive Exhibition” ise MSGSÜ Osman Hamdi Bey Salonu’nda 11 Nisan – 11 Mayıs tarihleri arasında katılımcılarla buluşuyor.

Programın son etkinliği olan “Grafist Seminer”, workshop sonuçlarının uluslararası ortama sunulması ve davetli konuşmacıların yapacağı tasarım kültürü, farklı vizyonlar üzerine konuşmalarla 11 Mayıs Cuma günü MSGSÜ Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu’nda gerçekleştirilecek.

Previous post
Dolarda yeni zirve
Next post
Zaman gazetesi davası: Bulaç, Türköne ve Alpay'a ağırlaştırılmış müebbet hapis talebi