Ana SayfaGüncelİzmir’de ‘vatan haini’ denilerek baskıya uğrayan askerin şüpheli ölümü

İzmir’de ‘vatan haini’ denilerek baskıya uğrayan askerin şüpheli ölümü

HABER MERKEZİ – İzmir Aliağa Kapalı Cezaevi’nde Jandarma Er olarak görev yapan Osman Özçalımlı sabahın erken saatlerinde ölü halde bulundu. Özçalımlı’nın babası, oğlunun ölümünden bir gün önce kendisine, “Baba beni sıkıştırıyorlar ve bana ‘vatan haini’ diyorlar. Bana tuzak kuruyorlar benimle uğraşıyorlar” dediğini aktardı.

İzmir Aliağa Kapalı Cezaevi’nde kısa dönem askerlik yapan Jandarma Er Osman Özçalımlı, bu sabah saat 05.00 civarında şüpheli bir şekilde ölü bulundu.

Kars Digor Kaymakamı, İlçe Emniyet Müdürü ve İlçe Jandarma Komutanı Özçalımlı’nın ailesine giderek, çocuklarının kalp krizinden öldüğünü söyledi.

Şüpheli şekilde hayatını kaybeden askerin babası Ahmet Özçalımlı ve çevredeki yurttaşlar bu habere tepki gösterdi.

Mezopotamya Ajansı’na konuşan baba Özçalımlı, oğlunun önceki gece ve dün gece kendisini aradığını, kendisinin ölümle tehdit edildiğini söylediğini aktardı.

Özçalımlı, “Oğlum bana ‘baba beni sıkıştırıyorlar ve bana vatan haini diyorlar. Bana tuzak kuruyorlar benimle uğraşıyorlar’ dedi” diye belirtti.

Bunun üzerine cezaevini arayarak, bir uzman çavuş ile görüştüğünü dile getiren Özçalımlı, “Oğlumun durumunu anlatım ve bana ‘siz merak etmeyin’ dedi. Sabah bize ölüm haberi geldi” ifadelerini kullandı.

Yetkililerin kendilerine şaibeli beyanlarda bulunduğuna dikkat çeken Özçalımlı, şunları söyledi:

Biz cenazemizin olduğu yeri öğrenmek istedik. Kaymakama gittik ve Kaymakam bize dedi; ‘Oğlunuz kalp krizi geçirmemiş de olabilir. Başka yollardan ölmüş olabilir.’ Kars merkeze gelen Yarbay da bize ‘Oğlunuzun kaldığı koğuş 3’üncü katta ve cenazeyi sabah 05:00’te görmüşler ve düşmüş olabilir. Başını bir yere çarpmış olabilir’ dedi.

İzmir’de çevre illerde bulunan akrabalarımız cenazenin olduğu Adli Tıp Kurumu morguna gittiler ve bize dediler ki; ‘3’üncü kattan düşmüş diye teyit edildi.’ Kaymakam da köye gelip kalp krizi diyor ki taşkınlık çıkmasın diye kalp krizi geçirdi dedik. Ölüm haberini aldıktan sonra Abdullah adlı uzman çavuşu aradım, oğlumu sordum, bana ‘Oğlun bayılmış hastaneye götürmüşler.’ Hangi hastaneye diye sordum ‘bilmiyorum’ dedi.
Önceki Haber
Temmuz'da erkekler 36 kadını öldürdü, 11 kadının ölümü de şüpheli
Sonraki Haber
Corona virüsü salgınında vaka sayısı 18 milyona yaklaşıyor