Ana SayfaÇalışma YaşamıDefalarca geri çevrildiği belediyede iş için intihar etti

Defalarca geri çevrildiği belediyede iş için intihar etti

HABER MERKEZİ – Uzun süredir işsiz olan Cengiz Uçar, iş talebinde bulunduğu Solhan Belediyesi’nden olumsuz yanıt alınca intihar etti. Uçar’ın verilen iş sözü tutulmadığı için daha önce de intihar girişiminde bulunduğu öğrenildi.

Bingöl’ün Solhan ilçesinde yaşayan 25 yaşındaki Cengiz Uçar, AKP’li Solhan Belediyesi’nin girişinde intihar etti.

Mezopotamya Ajansı’nda (MA) yer alan habere göre, yerel seçimlerden bu yana birkaç kez Solhan Belediye’sine gidip iş başvurusunda bulunan Uçar, başvuruları yanıtsız kaldığı için ekonomik sorunlar yaşıyordu.

Bir süredir işsiz olan Uçar, bu sabah saat 05.00’da belediye binasına giderek, binanın girişinde intihar etti.

Yoldan geçenlerin fark etmesi üzerine olay yerine çağrılan ambulansla Solhan Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Uçar’ın yaşamını yitirdiği belirlendi.

Ekonomik sorunlar yaşayan Uçar’ın geçtiğimiz yıl Solhan Belediyesi önünde kendini yakma girişiminde bulunduğu, çevredeki yurttaşların ikna etmesi sonucu intihardan vazgeçtiği öğrenildi.

Uçar’ın cenazesi Bingöl Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Uçar ile ilgili sosyal medyadan “Madde bağımlısı intihar etti” paylaşımları yapıldı.

Paylaşımların gerçeği yansıtmadığını söyleyen Uçar ailesi, paylaşımı yapanların olayın gerçek yüzünü gizleme çabası içinde olduklarını söyledi.

Üç kardeşinin de işsiz olduğu öğrenilen Uçar’a son yerel seçimlerde Solhan Belediye Başkanı tarafından iş sözü verildiği, ancak bu sözün yerine getirilmemesi üzerine sayısız kez belediyeye gidip iş istediği belirtildi.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Öğretmenleri taşıyan araç kaza yaptı: Altı ölü
Sonraki Haber
Çeşme'de özel güvenlikçiler dört kadına şiddet uyguladı