Ana SayfaManşetAkşener’den Erdoğan’a: Bostan korkuluğu musun?

Akşener’den Erdoğan’a: Bostan korkuluğu musun?

HABER MERKEZİ – AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın “aç olanları buyurun siz doyuruverin” sözlerine yanıt veren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Sen bostan korkuluğu musun! İn oradan gör bakalım nasıl doyuruluyormuş” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu.

NATO Liderler Zirvesi üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a eleştirilerde bulunan Akşener, “Daha düne kadar verip veriştirdiği NATO, bir anda değerli oluverdi. Bu arkadaşların tamamı, muhalefetin dostu Biden diyorlardı. ‘Hain Biden’ diyorlardı. Sonra ne oldu? Pazartesi günü basın toplantısında Sayın Erdoğan, ‘Dostum Biden’ dedi. Dünün ‘Ey Biden’ı, bugünün ‘Dostum Biden’ı oluverdi. İşte size Sayın Erdoğan’ın bipolar dış politika anlayışının son örneği. İşte size kanka diplomasisinin Türkiye’yi getirdiği son nokta” dedi.

‘Meclis Bilgilendirilmeli’

Akşener, NATO Liderler Zirvesi’nde bir dizi görüşme yapan Erdoğan’ın Meclis’i bilgilendirmesi gerektiğini belirterek şunları söyledi:

Sayın Erdoğan milletin evi, gazi meclisimizi bilgilendirmek aklından bile geçmiyor ama yapmalısın. O görüşme ülkemiz için kritik bir görüşmeyse milletimizin de Meclisi aracılığıyla ne olup bittiğini bilmeye hakkı var. Amerikan gazetelerinden öğrenmenin ne derece onur ve gurur kırıcı olduğunu tekrarlamak isterim. O nedenle iktidara çağrıda bulunmak istiyorum; buyurun gereğini yapın.

‘Milletle dalga geçemezsin’

Erdoğan’ın “Aç olanları da buyurun siz doyuruverin” sözlerine karşılık Akşener bu konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sert eleştiriler yöneltti:

Bunu bırakın bir siyasinin, cumhurbaşkanlığı makamına seçilmiş bir insanın, ekonomik durumu iyi olan bir vatandaşın dahi söylemesi ayıptır, günahtır. Lafa gelince ellerinde iman metre ile hepimizin imanını ölçerek gezenler, komşun açken sen tok yatamazsın. Olur, in oradan, doyurmayan namerttir. Sen bostan korkuluğu musun? Alıştılar ellerini yıkayıp gitmeye. Yok öyle yağma. Sen bostan korkuluğu musun? İn oradan gör bakalım nasıl doyuruluyormuş. Şu kadronun gözünün içine bak ve gör.

Sayın Erdoğan ağzından çıkanı kulağın duysun. Sen bu ülkede iktidarın başısın. Vatandaşın dertlerini inkar edemezsin. Milletimizin zor durumuyla dalga geçemezsin. Türkiye’de tek bir vatandaşımız bile geçim sıkıntısından geceleri uyuyamıyorsa sen de uyumayacaksın. Emeklimiz, çiftçimiz, memurumuz ve çalışanlarımız zor durumdaysa gerekeni yapacaksın. Yapamıyorsan gideceksin, yerine yapacaklar gelecek. Sen işini yapmıyorsan, milletten aldığın yetkiyi sarayda sefa sürmeye kullanıyorsan, milletimizin derdinin vebali de utancı da sana aittir.




Önceki Haber
Covid-19 etkisi: 2020'de salonlar boş kaldı
Sonraki Haber
Karamollaoğlu'ndan Asiltürk'e ilk yanıt