Ana SayfaGüncelKaramollaoğlu’ndan Asiltürk’e ilk yanıt

Karamollaoğlu’ndan Asiltürk’e ilk yanıt

HABER MERKEZİ – Kendisine karşı harekete geçen Oğuzhan Asiltürk’e ilişkin konuşan Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, “Oğuzhan Asiltürk’le ara ara görüşüyoruz, birbirimizden çok uzak değiliz. Bu konuyu görüşürüz” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, kendisine karşı “kongre” harekâtı başlatan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Oğuzhan Asiltürk’e ilişkin olarak, “Parti meselelerimizi kamuoyunda tartışmaya hiçbir zaman girmedim, o açıklamalar Oğuzhan Bey’i doğrudan bağlar, kendisiyle de görüşeceğiz” açıklamasını yaptı.

“Erdoğan’ın Oğuzhan Asiltürk’le görüşmesini erken seçim hazırlıkları olarak değerlendiriyor musunuz?” sorusuna da yanıt veren Karamollaoğlu, “Erken seçimle alakalı olduğunu düşünmüyorum” dedi.

Oğuzhan Asiltürk’le birbirlerinden çok uzak olmadıklarını söyleyen Karamollaoğlu, “Oğuzhan Asiltürk’le ara ara görüşüyoruz, birbirimizden çok uzak değiliz. Bu konuyu görüşürüz” diye konuştu.

Ne olmuştu?

Ocak ayında sürpriz bir buluşmayla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşen SP Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Genel Başkan Prof. Dr. Temel Karamollaoğlu ve yönetimini devirmek üzere, “büyük kongrenin toplanmasını” da içeren 53 maddelik bir açıklamayla harekete geçti.

Asiltürk, halen CHP ve İYİ Parti ile birlikte Millet İttifakı cephesinde bulunan SP’yi AKP ve MHP’nin kurduğu Cumhur İttifakı’nın yanında konumlandırma hedefine ilişkin mesajlar verdi.

T24’e bilgi veren SP Genel Merkezi kaynakları, Asiltürk’ün kamuoyuyla paylaştığı girişimden, SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun haberdar olmadığını, açıklamayı duyunca “şoke olduklarını” söylediler.
Önceki Haber
Akşener’den Erdoğan’a: Bostan korkuluğu musun?
Sonraki Haber
Kobani Davası’nda HDP’lilere saldırı girişimi