Ana SayfaEkonomiAkşener’den Erdoğan’a: İlk sandıkta çatlayan sabır taşının altında kalacaksın

Akşener’den Erdoğan’a: İlk sandıkta çatlayan sabır taşının altında kalacaksın

HABER MERKEZİ – İYİ Parti lideri Akşener, ekonomideki kötü gidişata değinerek “Millet, sabrının sonuna geldi artık Sayın Erdoğan, ya aklını başına alacaksın ya da ilk sandıkta çatlayan sabır taşının altında kalacaksın” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis grup toplantısında ekonomideki gidişata ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ekonomiye dair politikalarını eleştiren Akşener, “Partili damat ekonomisinin vurduğu esnafımıza yine bir dokunduk bin ah işittik. Kayınpederinin 2023 hedeflerini çöpe atan damat bakan oralı değil ama çarşıda pazarda yangın var. Hala uçuyoruz diyerek pembe tablolar çiziyorlar” ifadelerini kullandı.

Akşener, şöyle devam etti:

Ama görüyoruz ki damadının pembe tablolarına Sayın Erdoğan da inanmıyor. Artık ‘sabır’ diyor. Sayın Erdoğan millete ‘sabret’ diyeceğine sen önce git 500 milyon dolarlık uçağını satıp sarayın fantastik harcamalarını kıs. Ballı ihalelere gelince sabır yok, yandaşa vergi affı gelince sabır yok, itibar diye süslediği savurganlıktan vazgeçmeye gelince sabır yok.

Resmi Gazete’deki vergi istisnası ne kadar? Allah’tan korkun. Sen git dünyaları götüren o beş müteahhitin cebine bir kalemde milyonlarca lira koy, sonra vatandaş vergi borcu, kredi borcu altında ezilsin öyle mi? Yok öyle Erdoğan. Görüyorum ki umurunda değil ama milletin sabır taşı çatlamak üzere.

Eşin dostun lüks içinde yüzerken, borç batağında yüzen esnaf bıktı. İşsizliğe mahkum ettiğin gençler artık bıktı. Millet sabrının sonuna geldi artık sayın Erdoğan, ya aklını başına alacaksın ya da ilk sandıkta çatlayan sabır taşının altında kalacaksın. Söylemedi deme bunu böyle bilesin.

İYİ Parti lideri, “Doların yükselmesine aldırış etmeyen damat bakan o doları frenleyebilmek için Merkez Bankası’ndaki dövizi satıp savdı. Kayınpederinin çok övündüğü o rezerv eriyip gitti” dedi ve ekledi:

KOBİ’lerin kaybettiği istihdam 2 buçuk milyon kişi. Sıkıntıları büyük. Bir yanda faizlerdeki, kurdaki artışlar, gün yüzü görmeyen esnafımız, KOBİ’lerimiz, sanayicilerimiz var. Diğer yandan tıkır tıkır dolarla parasını alan yandaşlar var.

Son beş yıl içinde Türkiye’nin çok zor bir dönemden geçtiğini de kaydeden Akşener, “KOBİ’lerimiz ayakta kalma mücadelesi vermektedir. Finansmana ulaşmada büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Son 2 aydır bankalar kredi vermekte özellikle kaçınmaktadır” diye ekledi.
Önceki Haber
Boşanma aşamasında olduğu Nisa Ece'yi öldüren Recep İnçke'ye ağırlaştırılmış müebbet
Sonraki Haber
Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na 'erken seçim' yanıtı