Hakkari’de eylem ve etkinlik yasağı 15 gün daha uzatıldı
![](https://gazetekarinca.com/wp-content/uploads/2021/01/hakkari-1.jpg)
HABER MERKEZİ – Hakkari’deki eylem ve etkinlik yasağı 15 gün süreyle bir kez daha uzatıldı.
Hakkari’de eylem ve etkinlikler 15 gün daha yasaklandı.
Valilikten yapılan açıklamada, yasağa Covid-19 salgını, ‘millî güvenlik’, ‘kamu düzeni’ gibi gerekçeler gösterildi.
16 Ocak’tan itibaren yasak kararının geçerli olacağı belirtilen açıklamada, 15 gün süreyle yasak olan eylem ve etkinlikler şöyle:
Miting, açık yer toplantıları, gösteri yürüyüşleri, oturma eylemi, protesto eylemi, insan zinciri oluşturarak yapılabilecek protesto/yürüyüş ve toplanmalar, halk kürsüleri şeklinde toplantı/toplanmalar/halk toplantıları, ses-yayın araçları (taşıt, mobil vb. araçlar) ile yapılabilecek her türlü sesli ve görsel faaliyetler, açlık grevi, çadır kurma, basın açıklamaları, her türlü stant açma, imza toplama/imza kampanyası, dilek feneri/balon uçurtmak, drone, paramotor/planör vb. her türlü hava faaliyetleri, kamu kurum/kuruluşları hariç olmak üzere anma toplantısı/anma töreni, konser, şenlik, tiyatro, skeç, sinevizyon, pandomim vb. faaliyetler, meşale yakma, el ilanı, bildiri, broşür dağıtma, afiş/poster asma, sticker yapıştırma vb. türdeki her türlü eylem, etkinlik ve faaliyetler.
PAYLAŞ:
Tweet
![WhatsApp'da Paylaş! WhatsApp'da Paylaş!](/images/whatsapp2.png)
![Telegram'da Paylaş! Telegram'da Paylaş!](/images/telegram2.png)
![](/images/facebook2.png)
![Yazdır Yazdır](/images/printer2.png)
![E-Posta Gönder E-Posta Gönder](/images/eposta.png)