Ana SayfaToplumsal CinsiyetKayyum pratiği: Kadın biriminin başına erkek

Kayyum pratiği: Kadın biriminin başına erkek

HABER MERKEZİ – HDP’nin elinden alınan Hakkari ve Muradiye belediyelerindeki kadın birimlerinin başına kayyumlar tarafından erkek müdürler atandı.

İçişleri Bakanlığı tarafından Halkların Demokratik Partisi (HDP) yönetimindeki belediyelere atanan kayyumların, kadınlara yönelik hizmet ve politikalar için kurulmuş birim ve müdürlüklere müdahalesi sürüyor.

Çok sayıda kadın müdürlüğünü kapatan veya işlevsiz hale getiren kayyumlar, aynı zamanda buralarda çalışan kadınları da farklı alanlarda görevlendirerek pasif duruma düşürüyor.

Ayrıca kimi belediyelerde kadın birimleri ya erkeklerin başında olduğu müdürlüklere bağlandı ya da yönetime bir erkek atandı.

Bünyamin ve Ayhan kadın biriminin başına

Mezopotamya Ajansı’ndan Gökhan Altay’ın haberine göre bunun en son örnekleri ise Hakkari ve Van’ın Muradiye belediyelerinde yaşandı.

Hakkari Belediyesi kayyumu, bir süre önce Kültür ve Sosyal İşler Müdürü olan Ayhan Tunç’u Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nde görevlendirdi.

Muradiye Belediyesi kayyumu da kimi belediye memurlarından oluşan kişilerle yaptığı 2020 yılının “Kasım ayı Belediye Meclis Toplantısı’nda”, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün başına İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Bünyamin Polat’ı getirdi.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
İstismar faili uzman çavuşa hapis istemi
Sonraki Haber
Boşanma aşamasında olduğu kadını ölümle tehdit eden erkek serbest