Ana SayfaGüncel17 Mayıs’a kadar sürecek ‘tam kapanma’ başladı

17 Mayıs’a kadar sürecek ‘tam kapanma’ başladı

HABER MERKEZİ – Türkiye genelinde 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00’e kadar sürecek ‘tam kapanma’ başladı.

Türkiye genelinde saat 19.00 itibariyle ‘tam kapanma’ başladı.

Sokağa çıkma kısıtlaması 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00’e kadar sürecek.

İçişleri Bakanlığı söz konusu ‘tam kapanma’ ile ilgili hatırlatmada bulundu. 

Buna göre;

  • Bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebileceklerdir. Bu saatler arasında bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi, tatlıcılar ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilecekler. Zincir marketler pazar günleri kapalı kalacak.
  • Yeme-içme yerleri (restoran, lokanta, kafeterya, pastane gibi yerler) sadece paket servis şeklinde faaliyet gösterebilecekler.
  • Yeme-içme yerleri ile online yemek sipariş firmaları Ramazan ayı sonuna denk gelen 13 Mayıs 2021 Perşembe gününe kadar 24 saat esasına göre paket servis yapabilecek, Ramazan ayının sona ermesiyle birlikte saat 01.00’e kadar paket servis yapabilecek.
  • Ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri, sadece ekmek satışı ve unlu mamül satışı yapmak kaydıyla açık olacak.
  • Tam kapanma sürecinde kendi ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumdaki ileri yaş gruplarındaki veya ağır hastalığı olan vatandaşlarımızın 112, 155 ve 156 numaraları üzerinden bildirdikleri temel ihtiyaçları VEFA Sosyal Destek Gruplarınca karşılanacak.
  • Tam kapanma süresince sokak hayvanlarının beslenmelerine özel önem verilecek, bu kapsamda Vali/Kaymakamlar tarafından yerel yönetimler, ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile gerekli koordinasyon tesis edilerek sokak hayvanlarının aç kalmaması için gerekli tedbirlerin alınacak, bu amaçla başta hayvan barınakları olmak üzere park, bahçe, orman gibi sokak hayvanlarının doğal yaşam alanlarına düzenli olarak mama, yem, yiyecek ve su bırakılması sağlanacak.

  'Tam kapanma'nın detayları belli olduÖnceki Haber
12 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan erkek gözaltına alındı
Sonraki Haber
İstanbul'da evleri yıkılan Kürt işçiler sokakta yaşıyor