Ana SayfaGüncelSes kaydını anlattı: Veyis 10 milyon euroyu yolla, işini halledelim diyor

Ses kaydını anlattı: Veyis 10 milyon euroyu yolla, işini halledelim diyor

HABER MERKEZİ – Sezgin Baran Korkmaz’dan 10 milyon euro istediği belirtilen Veyis Ateş’in ses kaydına ilişkin bilgiler ortaya çıktı. Ses kaydının dinlediğini belirten Sevilay Yılman, ayrıntıları köşesinde yazdı.

ABD ve Türkiye tarafından dolandırıcılık suçlamasıyla arandığı için yurt dışına kaçan Sezgin Baran Korkmaz’a ilişkin tartışmalar sürüyor.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Korkmaz’ın İçişleri Bakanlığı’na çağrıldığını ve Süleyman Soylu’nun telkiniyle yurt dışına çıktığını iddia etmişti.

Peker’in bir diğer iddiası da gazeteci Veyis Ateş’in Sezgin Baran Korkmaz’dan milyon dolarlar istediğine ilişkindi. Buna dair ayrıntılar gelmeye devam ediyor.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı önceki günkü köşe yazısında Korkmaz’ın kendisini aradığını ve Veyis Ateş’in 10 milyon euro istediğini aktardığını kaydetmişti.

Altaylı’ya göre Korkmaz, bunun ses kaydı olduğunu ve “sevdiğim gazeteci bir abla” diye anlattığı Sevilay Yılman’a dinletmişti.

Yılman ayrıntıları yazdı

Habertürk yazarı Sevilay Yılman, Korkmaz ile olan görüşmesini bugünkü yazısında paylaştı.

Korkmaz’ın, HaberTürk TV sunucusu Veyis Ateş’le yaptığı 12 dakikalık konuşmanın kaydının elinde olduğunu kendisine ilettiğini ve bunun 3 dakikalık kısmını dinlettiğini belirten Yılman, “işi halletme” karşılığında 10 milyon euro istendiğini aktardı.

Söz konusu ses kaydını kendisinden başkalarının da dinlediğini belirten Yılman “Bu arada Sezgin Baran Korkmaz, Altaylı’ya bu kaydı bana dinlettiğini söylemiş ama herkes bilmeli ki dinleyen sadece ben değilim. Ben de benden önce dinleyen iki kişiden duymuştum zaten bu rezaleti” dedi.

Sevilay Yılman “Veyis Ateş’in o ses kaydında ne var?” başlıklı yazısında, ses kaydına ilişkin şunları aktardı:

Veyis Ateş diyor ki özetle; ‘Biliyorum canın çok acıyor. Her tarafı yakıp yıkmak istiyorsun. Çıkıp her yere konuşmak istiyorsun. Yaşadıklarını anlıyorum. Hak da veriyorum sana. Sen de eşine, ailene çoluğuna, çocuğuna kavuşmak istiyorsun… Hiçbir şey olmamış gibi ülkene dönmek istiyorsun… Ankara’dayım… Az önce senin görüşmeni yaptım. Şunu anladım ki seninle uğraşan bir klik ve lobi var ama bu arkadaşlarla işi tersine çevirmek mümkün…’

Bunun üzerine SBK diyor ki; ‘Abi ben hukuken zaten haklıyım ama yine de sen söyle nasıl olacak?’

Veyis Ateş şöyle cevap veriyor; ‘Önce senin samimiyetini göstermeni bekliyorlar…’

SBK ise; ‘Nasıl göstereceğim abi?’

Veyis; ‘Talep ettikleri meblağı yollayacaksın’ diyor.

SBK da; ‘Abi diyelim yolladım 10 milyon Euro… Peki ya sonra bu insanlara ulaşamazsak… Ne olacak o zaman?’ diye soruyor…

Veyis de diyor ki o zaman: ‘Hiç merak etme… Ben her iki tarafın da hakemi ve kefiliyim. Para, iş bitene kadar bende duracak!’
Önceki Haber
106 yıldır süren Sayfo
Sonraki Haber
Bahçeli: İrademiz NATO karargahına devredilmiş değil