Ana SayfaGüncel‘Thodex’in kurucusu Özer de kaçmadan önce bakanlığa çağrıldı’ iddiası

‘Thodex’in kurucusu Özer de kaçmadan önce bakanlığa çağrıldı’ iddiası

HABER MERKEZİ – Milyar dolarlık vurgun yapan Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer’in de kaçmadan önce bir bakanlığa çağrıldığı ve bunun üzerine yurt dışına kaçtığı iddia edildi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in açıklamalarıyla yeniden gündeme gelen Thodex vurgununda yeni bir iddia ortaya atıldı.

Thodex’in reklamlarında yer alan ‘shiftdelete.net’ internet sitesinin kurucusu Hakkı Alkan, Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer’in yurtdışına kaçmasına ilişkin açıklamalar yaptı.

Bir yıl önce kendisine Thodex için reklam teklifi geldiğini anlatan Alkan, Thodex vurgunundan ve Özer’in kaçmasından önce bir bakanlıktan kendisine ‘sinyal’ geldiğini söyledi.

Sinyal üzerine bakanlıktan Thodex’in kurucusu hakkında iletişim bilgisi talebinde bulundular bana. Tanışıklığım zaten yok. Bilgileri buldum, teslim ettim. Ondan sonra toplantıya çağırdılar. O hafta ne olduysa kaçtı gitti.

Peker ne demişti?

Sedat Peker, SBK Holding Yönetim Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz’ın İçişleri Bakanlığı’na çağrıldıktan bir gün sonra yurtdışına çıktığını öne sürmüş, Thodex için de benzer iddialarda bulunmuştu.

Her iki isim hakkında da şu anda tutuklama kararı bulunuyor.

Türkiye’nin ‘en büyük üçüncü kripto para borsası’ olarak bilinen Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer, siteyi kapatıp 20 Nisan 2021’de yurt dışına kaçmıştı.

Yaklaşık 400 bin yatırımcının 2 ila 10 milyar dolar arasında olduğu belirtilen parası dolandırılmıştı.
Önceki Haber
Peker'den Soylu ve Ateş hakkında yeni iddialar
Sonraki Haber
Irak'ta toplu mezar: IŞİD'in katlettiği 123 kişinin cesedi çıkarıldı