Ana SayfaGüncelOnur Gencer’in hedefinde HDP’li birçok isim varmış

Onur Gencer’in hedefinde HDP’li birçok isim varmış

HABER MERKEZİ – HDP’nin İzmir’deki binasını basarak Deniz Poyraz’ı katleden Onur Gencer’in emniyette verdiği yeni bilgilere ulaşıldı. Askeri terimlere ilişkin bilgileri Minbiç’teki askeri personellerden öğrendiğini belirten Gencer, hedefinde olan HDP’li isimleri açıkladı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl Örgütü’ne yönelik yapılan saldırıda Deniz Poyraz’ı katleden Onur Gencer’in emniyette verdiği ifadelerinde yeni bilgilere ulaşıldı.

Mezopotamya Ajansı’nın ulaştığı ifade tutanağında, Gencer hedefleri arasında HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, TİP Milletvekili Barış Atay ile HDP eski Milletvekili Leyla Zana’nın olduğunu da söyledi.

Gencer, ifadesinde HDP önünde bekletilen ailelerin kendisini etkilediğini belirterek, “Verdiğim kararda haklı olduğumu daha güçlü bir şekilde düşünmeye başladım” savunması yaptı.

Fotoğrafı neden paylaştı?

Gencer, Deniz Poyraz’ı katlettikten sonra fotoğrafını çekerek sanal medya hesaplarından paylaşmasını, şu sözlerle savundu:

Amacım bu paylaşımı gören PKK’lı olduğunu düşündüğüm kişilerin binaya gelmesi akabinde onları öldürmek için yaptığım paylaşımdır. Bunu tabir olarak TOTEM olarak düşünerek paylaştığımı belirtmek isterim.

İki ayrı poligonda atış eğitimi

İki ayrı poligon merkezinde atış eğitimi aldığını söyleyen Gencer, şunları söyledi:

Benim tabanca atışına dair hobim vardır ve 2016 yılından beridir imkanım olan fırsatlarda atış yapmaya giderdim. 20-30 belki daha fazla bu şekilde Çiğili’de sanayinin orada Ege Özel Güvenlik isimli güvenliklerin eğitildiği poligon ve Kemalpaşa’da Poligon İzmir isimli atış poligonuna gidiyordum. Bu gitmelerimde kurşun bedeli üzerinden bedelle 10 veya 15 kadar atıyordum ancak bir seferinde 100 tane atıp, 400 TL ödemiştim. Bu 2017 yılında Çiğili atış poligonunda idi. İlk poligonla tanışmam bu şekilde oldu. 2021 yılı Şubat ayı olarak hatırladığım tarihte 2 günlük ders için 1250 TL günlük bedelle toplamda 2500 TL ödeyerek Silah Taktik Eğitimi aldım. Eğitimi bana Alican isimli şahıs verdi. Numarası benim cep telefonumda Alican olarak kayıtlıdır ve bu eğitimi Poligon İzmir Kemalpaşa’da aldım

Gencer, poligonda aldığı eğitimin detaylarını anlatırken, özellikle “çekme, hızlı kur at, güvenli atış” tanımlamalarında da bulundu.

Minbiç detayı

Sorgusunda kullandığı “iç keşif”, “dış keşif” terimlerini Suriye’nin Minbiç kentinde çalıştığı dönemde askeri personellerden öğrendiğini söyleyen Gencer, şu bilgileri verdi:

Doğrudur bu terimleri Suriye Mümbiç’te bulunduğum sürede orada birlikte görev yaptığım askeri personelden duyduğum ve orada kendi aralarında konuşurlarken birbirlerine yaşadıkları operasyonları anlatırken kullandıkları terimlerdi ve benim de hoşuma gitmişti. Orada bunların ne anlama geldiğini anlatımlarından öğrendiğim için ben de bu kelimeleri ifadem de kullandım. Hatta intikal ediyorum terimini de çok sevdiğim için bazen bunu da normal yaşantımda kullandığım terimdir
Önceki Haber
Avusturya ABD'nin talebiyle harekete geçti: Sezgin Baran Korkmaz gözaltına alındı
Sonraki Haber
Veyis Ateş inkar ediyordu: Ahmet Şık kaydın bir kısmını paylaştı