Ana SayfaGüncelAdalet Nöbeti’nden gözaltına alınanlar serbest bıırakıldı

Adalet Nöbeti’nden gözaltına alınanlar serbest bıırakıldı

HABER MERKEZİ – AYM kararına rağmen tahliye edilmeyen HDP’li Gergerlioğlu için yapılmak istenen Adalet Nöbeti’nde darp edilerek gözaltına alınan 6 kişi serbest bırakıldı.

Anayasa Mahkemesi’nin hakkında “hak ihlali” kararı vermesine rağmen serbest bırakılmayan HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu için yapılmak istenen Adalet Nöbeti’ne müdahale eden polis, Salih Gergerlioğlu ile haber takibi yapan Artı TV kameramanı Nazım Fayık’ın da aralarında olduğu 6 kişiyi yaka paça gözaltına aldı.

Gözaltına alınanlar ifadelerinin tamamlanmasının ardından serbest bırakıldı. Mahkeme, Artı TV kameramanı Fayık’ı adli denetimine tabi tuttu.

Salih Gergerlioğlu serbest bırakılmasının ardından Artı Gerçek’e konuştu. AYM kararı uygulanana kadar ‘Adalet Nöbeti’ni sürdüreceklerini açıklayan Gergerlioğlu, şu ifadeleri kullandı:

Babam AYM kararına rağmen hala tahliye edilmedi. Buna karşı geçen her dakika suç işlediklerini hatırlattık biz fakat bugün 5’inci gün oldu baba hala tahliye edilmedi. Ağır Ceza Mahkemesine soruyoruz karar hala gelmedi diyor, AYM’ye soruyoruz karar henüz yazılmadı diyorlar. Bu karar hala uygulanmıyor, uygulanana kadar nöbetimizi sürdürmeye devam edeceğiz.

 
Önceki Haber
Covid-19'da bugün: 35 can kaybı, 4 bin 678 vaka
Sonraki Haber
Mevcut en güncel haber.