Ana SayfaGüncelESP ve HDP’den Şenyaşar ailesine ziyaret: Sizin acınız bizim acımızdır

ESP ve HDP’den Şenyaşar ailesine ziyaret: Sizin acınız bizim acımızdır

HABER MERKEZİ – Urfa Adliyesi önünde 133 gündür “adalet” talebiyle oturma eyleminde olan Şenyaşar ailesini ziyaret eden ESP ve HDP’liler, “Sizin acınız bizim acımızdır” dedi.

Urfa’nın Suruç ilçesinde, 24 Haziran seçimleri öncesi AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi Hacı Esvet Şenyaşar ile çocukları Adil ve Celal Şenyaşar’ı yitiren Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar’ın ‘adalet’ mücadelesi 133 gündür devam ediyor.

Bugünkü eylemde konuşan Ferit Şenyaşar, “Yarın Kurban Bayramı’dır. Biz zulüm altında yaşıyoruz. Zulüm altında bir bayram nasıl olur? Yaşayanlar bilir. Bunu kimsenin de yaşamasını istemiyoruz” dedi ve şunları ekledi:

Üç insanımız devlet hastanesinin içinde katlediliyor. Bir kardeşime de hukuksuzca 38 yıla yakın hapis cezası verildi. Ve 3 yıldır tek kişilik bir hücrede tutuluyor. Annemle burada adalet mücadelemizi sürdürüyoruz. Anlatılmaz bir zulüm altında yaşıyoruz. Bu zulmün son bulmasını istiyoruz. Bayramdan sonra mücadelemizi daha da büyüteceğiz. Cumhuriyet savcıları görevini yapmayacaksa, o koltuklarda oturmasınlar. Mücadelemizi sürdürmede kararlıyız.

Birlikte mücadele vurgusu

Ailenin nöbet eylemine destek ziyaretleri bugün de sürdü.

Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Eş Genel Başkan Yardımcısı Beycan Taşkıran, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Urfa İl Eşbaşkanı Çiğdem Karakeçili, Haliliye İlçe Eşbaşkanı Müslüm Arslan ile Barış Annesi Hadle Oğur nöbetteki anne ve oğluna desteğe geldi.

Ziyaretine dair konuşan ESP’li Beycan Taşkıran, gittikleri her yerde ‘Suruç için adalet, Şenyaşar ailesi içinde adalet’ dediklerini dile getirerek, tutuklu kaldığı dönemde buraya daha önce ziyaretinde yaptığı konuşmaların iddianameye suç delili olarak eklendiğini ifade etti.

Taşkıran, “Şenyaşar ailesinin adalet mücadelesinde taraf olmak bir suç olarak istnat edilmeye çalışıldı. Biz bunu onurlu bir görev olarak görüyoruz. Biz Gezi, Suruç, Ankara Gar Katliamı, Roboski aileleri ve sizin yanınızdayız. Katliamlara karşı tutum almak, mücadele etmek asla suç değildir. Bu meşru bir haktır. Her zaman sizin yanınızdayız. Gittiğimiz her yerde sizin adalet mücadelenizi dile getiriyoruz. Ne yapacaksak birlikte yapma çabasındayız. Sizin acınız bizim acımızdır” dedi.

ESP ve HDP’liler ziyaretlerinde adliye önünde bir süre aileyle birlikte nöbet de tuttu.
Önceki Haber
Tüketici güven endeksi 79,5’e geriledi
Sonraki Haber
Yargıdan Boğaziçi kararı: Polisler soruşturulmalı