Ana SayfaToplumsal CinsiyetSıla’ya şiddet uygulayan Ahmet Kural’a yeniden aynı ceza verildi

Sıla’ya şiddet uygulayan Ahmet Kural’a yeniden aynı ceza verildi

HABER MERKEZİ – Sıla’yı şiddete maruz bıraktığı için hakkında verilen ceza bozulan ve yeniden yargılanan Ahmet Kural’a yeniden 1 yıl 4 ay hapis cezası verildi.

Müzisyen Sıla Gençoğlu’na şiddet uyguladığı için hakkında “hakaret, tehdit ve kasten yaralama” suçundan dava açılan oyuncu Ahmet Kural’a ‘tehdit ve hakaret’ ile ‘kasten yaralama’ suçlarından toplamda 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezası verilmişti.

İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi’nin verdiği karara itiraz eden Kural’ın avukatları, davayı İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’ne (istinaf) taşımış ve karar bozulmuştu.

Yeniden yargılanan Kural hakkında karar verildi.

Kural yeniden 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Ne olmuştu?

Sıla Gençoğlu, bir dönem beraber olduğu Ahmet Kural’ın kendisine şiddet uyguladığını belirterek şikayetçi olmuştu.

Bunun üzerine Kural hakkında ‘kasten yaralama’, ‘tehdit’ ve ‘hakaret’ suçlarından soruşturma başlatılmıştı.

Gençoğlu, “Hayatımdaki insanın fiziki şiddetine maruz kaldım. Bu, fiziki hasarı bir yana insanın kadın tarafını darmadağın eden bir olaymış” sözlerini kaydetmiş ve şöyle demişti:

“Ben de susarsam önce kendime, sonra da bu ülkenin kadınlarına, şiddete karşı insanlarına haksızlık etmiş olacağım. Bu nedenle başıma gelen olay üzerine susmama kararı aldım.”

22 Nisan’da yapılan davanın ikinci duruşmasında ise Ahmet Kural’a ‘kasten yaralama’ ve ‘hakaret suçlarından’ hapis cezası verilmişti.

Cezası ertelenen Kural, kararın kesinleşmesi durumunda uyuşturucu suçundan almış olduğu 10 aylık cezayla birlikte toplam 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılmış olacaktı.
Önceki Haber
Buldan Urfa'da konuştu: AKP’nin Kürtlere zulmü, baskısı ortadadır
Sonraki Haber
Kuran kursunda intihar ettiği iddia edilen çocuk yaşamını yitirdi