Ana SayfaToplumsal CinsiyetSıla’ya şiddet uygulayan Ahmet Kural’a verilen hapis cezası bozuldu

Sıla’ya şiddet uygulayan Ahmet Kural’a verilen hapis cezası bozuldu

HABER MERKEZİ – Sıla’yı şiddete maruz bıraktığı için Ahmet Kural’a verilen 1 yıl 4 ay hapis cezası İstinaf Mahkemesi tarafından bozuldu. Kural yeniden yargılanacak.

Müzisyen Sıla Gençoğlu’na şiddet uyguladığı için hakkında “hakaret, tehdit ve kasten yaralama” suçundan dava açılan oyuncu Ahmet Kural’a ‘tehdit ve hakaret’ ile ‘kasten yaralama’ suçlarından toplamda 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezası verilmişti.

İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi’nin verdiği karara itiraz eden Kural’ın avukatları, davayı İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’ne (istinaf) taşıdı.

İtiraz dilekçesinde, “Tanık olan yan komşunun ‘duydum’ dediği tehdit ve hakaret içeren seslerin, bilirkişi ölçümlemesinde duyulamayacağının tespitine rağmen mahkeme bu durumu dikkate almamıştır” denildi.

Bunun üzerine mahkeme, Kural hakkında verilen cezayı bozdu.

İstinaf Mahkemesi’nin kararında “Bilirkişi raporu dikkate alınmalıdır. Olay yerinde keşif yapılması talep olunur” ifadelerine yer verildi.

Ne olmuştu?

Sıla Gençoğlu, bir dönem beraber olduğu Ahmet Kural’ın kendisine şiddet uyguladığını belirterek şikayetçi olmuştu.

Bunun üzerine Kural hakkında ‘kasten yaralama’, ‘tehdit’ ve ‘hakaret’ suçlarından soruşturma başlatılmıştı.

Gençoğlu, “Hayatımdaki insanın fiziki şiddetine maruz kaldım. Bu, fiziki hasarı bir yana insanın kadın tarafını darmadağın eden bir olaymış” sözlerini kaydetmiş ve şöyle demişti:

“Ben de susarsam önce kendime, sonra da bu ülkenin kadınlarına, şiddete karşı insanlarına haksızlık etmiş olacağım. Bu nedenle başıma gelen olay üzerine susmama kararı aldım.”

22 Nisan’da yapılan davanın ikinci duruşmasında ise Ahmet Kural’a ‘kasten yaralama’ ve ‘hakaret suçlarından’ hapis cezası verilmişti.

Cezası ertelenen Kural, kararın kesinleşmesi durumunda uyuşturucu suçundan almış olduğu 10 aylık cezayla birlikte toplam 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılmış olacaktı.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Süleyman Güngörmüş evli olduğu Melek'i öldürdü
Sonraki Haber
Mevcut en güncel haber.