‘Hakikat: Şeyh Bedreddin’ filmi 8 Ekim’de izleyiciyle buluşuyor

‘Hakikat: Şeyh Bedreddin’ filmi 8 Ekim’de izleyiciyle buluşuyor

8 Ekim’de vizyona girecek “Hakikat: Şeyh Bedreddin” filminin galası yapıldı. Gala’ya filmde yer alan oyuncuların yanı sıra çok sayıda kişi katıldı.

Şeyh Bedreddin’in hayatını konu alan “Hakikat: Şeyh Bedreddin” filminin galası yapıldı.

İstanbul Harbiye Cemal Reşit Rey Konser salonunda dün yapılan filmin galasına, filmde yer alan oyuncular ile HDP’li ve CHP’li milletvekillerinin yanı sıra çok sayıda kişi katıldı.

8 Ekim’de vizyona girecek filmde, Suavi Şeyh Bedreddin’i, Bülent Emrah Parlak Börklüce Mustafa’yı, Saygın Soysal ise Torlak Kemal karakterlerini canlandırıyor.

Filmin gösterimi öncesinde  HDP milletvekili Hüda Kaya, CHP milletvekili Orhan Sarıbal, Sanatçı Suavi ve Turgut Öker konuştu.

Kaya: Çıkarılacak çok ders var

Şeyh Bedreddin’in egemenlere karşı ortak muhalefet cephesini kurduğunu söyleyen HDP’li Hüda Kaya “Bugün sarayların, egemen dincilerin yanında yer alan ve barıştan adaletten yana olanların Şeyh Bedreddin’den, Börklüce Mustafa ve Torlak Kemal’den çıkarabileceği çok ders var” diye konuştu.

Bal: Şeyh Bedreddin yarın da var olacak

CHP’li Orhan Sarıbaal da, bu günün Şeyh Bedreddin’lerin Apê Musa olduğunu söyleyerek, “Bugün Şeyh Bedreddin; Ali İsmail Korkmaz’dır, Berkin Elvan’dır. Şeyh Bedreddin’ler dün de vardı bugün var, yarın da var olacaklar” diye belirtti.

Suavi: Film İMC usulüyle hazırlandı

Şeyh Bedreddin karakterine can veren Suavi ise “Ben mi Şeyh Bedreddin’e can verdim o mu bana can verdi? Sermayenin, onun medya organlarının tekele dönüştüğü bir ortamda İMC usulüyle hazırlanmış bu filmin sahiplenmesi lazım. Bu filmi beğenerek ayrılan her kişi bir diğer kişiyi bu filme taşıması lazım” şeklinde konuştu.

HABER MERKEZİ