Ana SayfaKadın‘Kardeşliğin dili müzik’: İstanbul Kadın Orkestrası’ndan 16 Eylül’de ücretsiz konser

‘Kardeşliğin dili müzik’: İstanbul Kadın Orkestrası’ndan 16 Eylül’de ücretsiz konser

HABER MERKEZİ – İstanbul Kadın Orkestrası ile Şenol Morgül ve Şarkı Aşkıyaları 16 Eylül’de Göztepe’de ‘Kültürlerin dostluğunun, kardeşliğinin dili müzik’ temasıyla ücretsiz bir halk konseri düzenleyecek.

Tamamı kadınlardan oluşan ve çeşitli dillerde söylediği şarkılar ile ilgi çeken İstanbul Kadın Orkestrası ve son senelerde düzenlediği müzik dinletileri ile dikkat çeken Şenol Morgül ve Şarkı Aşkıyaları İstanbul Göztepe’de birlikte sahne alacak.

İki müzik ekibi, 2015 yılında kurulan Devrimci Kültür ve Dostluk Derneği tarafından ‘Kültürlerin dostluğunun, kardeşliğinin dili müzik’ adıyla düzenlenecek ücretsiz bir halk konseri gerçekleştirecek.

Konser, 16 Eylül 2017 Pazar günü saat 19.30’da Kadıköy Göztepe Özgürlük Parkı’nda yapılacak.

Kadınlar başta olmak üzere halkın her kesiminin katılımının beklendiği konser her dilden şarkıya ev sahipliği yapacak.

İstanbul Kadın Orkestrası

Kadınların ses ve renklerini bir araya getiren İstanbul Kadın Orkestrası kendini öyle tanımlıyor:

Orkestramız yalnızca kadınlardan oluşan; öncelikli hedef kitlesi kadınlar olan, kadınlara ve çocuklara yönelik her türlü erkek şiddetine isyan eden; sanatın zarafeti, güzelliği ve cesareti ile erkeğe değil, erkek egemen sisteme meydan okuyan yürekli ve nitelikli kadın müzisyenlerden oluşuyor. Şarkılarımızı çok sayıda dilde söylüyoruz. Müzik tarzımız; Klasik, Etnik, Çok Sesli Dünya Müziği.

‘Aşkıyalar; birlikte şarkı söylemenin tadıdır’

Şenol Morgül ve Aşkıyaları ise kendilerine ilişkin şunları söylüyor:

Akıntıya kürek çeken aşkıyalar ile şarkılar vesilesiyle yeniden tanışıp birlikte söylemenin tadını ve sevincini yaşamaktır muradımız.