Ana SayfaGüncelBahçeli, CHP’de olup bitenden ‘memnun’: Bizimle uğraşıyorlardı; etme bulma dünyası

Bahçeli, CHP’de olup bitenden ‘memnun’: Bizimle uğraşıyorlardı; etme bulma dünyası

HABER MERKEZİ – CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke’nin istifası sonrası Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan MHP lideri Devlet Bahçeli, CHP’deki gelişmelerden ‘memnuniyetini’ şu sözlerle dile getirdi: “Bizimle uğraşıyorlardı! Üzerimizde hesap yapıp oyun oynuyorlardı. Ne oldu? ‘Etme kulum bulursun, inileme ölürsün’.”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü Selin Sayek Böke’nin partideki görevlerinden istifası ardından Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli bazı açıklamalarda bulundu.

Parti ve şahıs ismi vermeden CHP’de son dönemde görünür olan tartışmalara göndermede bulunan MHP lideri, bu konudaki ‘memnuniyetini’ dile getiren ifadeler kullandı.

Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Bahçeli, “Bizimle uğraşıyorlardı! Üzerimizde hesap yapıp oyun oynuyorlardı. Ne oldu? ‘Etme kulum bulursun, inileme ölürsün’” dedi.

Bahçeli, yakın zamanda kendi partisindeki ayrılıklara göndermede bulunarak “Yaprak döken ağaç ağlamaz! Bilir ki, baharla beraber yeniden yeşerecektir” diye yazdı.

Açıklamasında devamla 16 Nisan referandumuna da işaret eden MHP lideri, “16 Nisan’da tel tel dökülenler bir daha yükselemeyecektir” yorumunda da bulundu.

Bahçeli’nin açıklamasından bazı kısımlar şöyle:

Hayırcılar toplanıyormuş, 2019’a yatırım yapıyorlarmış, şu aday olsun bu öne çıksın diyorlarmış. Asıl millet ne söylüyor buna bakılsın. Dereyi görmeden paçayı sıvayanlar, gördükleri derenin derinliği karşısında ya boğulacak ya da sıvadıkları paçayla ortada kalacaklardır. Etme bulma dünyası! Çürük iple kuyuya inenler, bunu maharet gibi sunanlar nihayetinde düdük olur onun bunun ağzında öterler.

Bizimle uğraşıyorlardı! Üzerimizde hesap yapıp oyun oynuyorlardı. Ne oldu? “Etme kulum bulursun, inileme ölürsün.” Acıkan yanağından, susayan dudağından belli olurmuş. Ya siyasi şuursuzluk içinde olanlar neresinden anlaşılır? Neyinden olacak, dilinden! Yaprak döken ağaç ağlamaz! Bilir ki, baharla beraber yeniden yeşerecektir. Fakat 16 Nisan’da tel tel dökülenler bir daha yükselemeyecektir. Beyhude yere uğraşmak abestir. Koymayla kuyu suyu dolmazmış, kuyunun biraz da kendinde su olacakmış. Bunlarda olan, olacak bir şey yok!

Eski defterleri karıştırıp yeni hikâye yazmak, miadı dolmuş yüzlere umut bağlamak başlanılan yere geri dönmektir ki, bunun adı iflastır.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Her 4 kişiden 1'i silahlı: Bakanlık verilerine göre bireysel silahlanma üç ayda yüzde 10 arttı
Sonraki Haber
Sıla Abalay'ın öldürüldüğü ev mühürlü, avukatı 'Deliller karartılıyor olabilir' diyor