Ana SayfaGüncelHormonlu Domates ödülleri sahiplerini buldu

Hormonlu Domates ödülleri sahiplerini buldu

HABER MERKEZİ – 26. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası kapsamında verilen Hormonlu Domates LGBTİ+Fobi ödülleri sahiplerini buldu.

Bu yıl ‘Sınır’ temasıyla 26’ncısı gerçekleştirilen İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası kapsamında LGBTİ+fobikler ‘ödüllendirildi.’

14. Hormonlu Domates Ödülleri’nde kazanan isimler ve fobileri şöyle:

Eğlence: Hilal Cebeci

“Eşcinsellik bir hastalıktır” diyerek mantık sınırlarını zorladığı için Hilal Cebeci.

Eğitim: Prof. Dr. Doğan Azezli

“…Adamın yumurtası yok rahmi yok ben kadınım diyor. Bakıyoruz bunlar toptan psikopat. Bizde bunları psikiyatriye gönderiyoruz. Olmadıkları şey için uğraşıyorlar…” demecini veren Prof.Dr. Doğan Azezli ile birlikte amfide kahkahalar atan 100’den fazla hekim adayı da ödüle layık görüldü.

Televizyon: Seda Akgül ve Hakan Ural

TV8’de Selin Ciğerci’nin evleneceği haberini sunarken “Ben evlenemiyorken o evleniyorsa buradan giderim. Benim burada bozulduğum şey ameliyatla da kadın olmadım ben neden evlenemiyorum” dediği için Seda Akgül ve ona eşlik ettiği için Hakan Ural.

Basın: Atilla Dorsay

Ortakoltuk.com sitesinde Fantastic Woman filmi eleştirisinde “O genç kız aslında erkektir. Yani günümüzde sokak lehçesiyle ‘dönme’, kibar deyişiyle ‘trans’, en amiyane tabirle erkek-kadın diye adlandırılan türden..” satırlarını yazdığı için Atilla Dorsay.

Kurumlar: Kızılay

Eşcinsellerden ve seks işçilerinden kan almayı reddettiği için Kızılay.

Siyaset: Ankara Valiliği

Kasım 2017’de önce Alman LGBTİ Film Günleri’ni ardından tüm LGBTİ+ etkinlerini süresiz olarak yasakladığı için Ankara Valiliği.

Beynelmilel: Donald Trump

Yönetiminin, orduya çok pahalıya mal oldukları ve “orduda yol açacakları bozulma” gibi transfobik gerekçelerle trans bireylerin orduya katılmasını yasakladığı için Donald Trump.

Özel Mizojini ödülü: Rüzgar Erkoçlar

Star TV’de yayınlanan “Bir Hülya Avşar Sohbeti” programında “Kadınlara güvenilmez” dediği için Rüzgar Erkoçlar.

Previous post
Ağrı’da Mevlüt Bengi’nin öldürülmesini PKK üstlendi
Next post
Alaattin Çakıcı'ya süresiz sağlık kurulu raporu verilmiş