Ana SayfaGüncelBerna Laçin hakkında ‘deprem’ soruşturması

Berna Laçin hakkında ‘deprem’ soruşturması

HABER MERKEZİ – Oyuncu Berna Laçin hakkında, sosyal medya üzerinden yaptığı “Onca toplanan deprem vergisine ne oldu?” şeklindeki paylaşımı gerekçe gösterilerek soruşturma başlatıldı.

Oyuncu Berna Laçin, Elazığ’da meydana gelen depremin ardından Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ın SMS ile yardım çağrısında bulunmasını sosyal medya hesabından, ”Biz her şeyimizi verelim o ayrı, ama neden hala deprem anı ilk akla gelen para toplamak? Onca toplanan deprem vergisine n’oldu?” paylaşımıyla eleştirdi.

Depremin ilk olarak 6.8 ardından 6.5 büyüklüğünde olduğu açıklamasının ardından ise Laçin, ”Hop güncelleme 6.5… Biliyorsunuz bir dereceden sonra o ilde vergi filan depremden dolayı muafiyet alıyor” paylaşımını yaptı.

Laçin bu paylaşımları sonrası Twitter’daki bazı kullanıcılar ve Yeni Şafak gazetesi tarafından hedef gösterildi.

Ardından Laçin hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma açıldı.

Soylu duyurmuştu

Öte yandan İçişleri Bakanı Soylu’nun Elazığ depreminin ardından sosyal medyada yapılan paylaşımlarla ilgili soruşturma başlatacaklarını ifade etmesi ardından Ankara’da 26 sosyal medya hesabıyla ilgili soruşturma başlatılmıştı.

Antep’te ise “sosyal medyada panik ve korkuya neden olan gerçek dışı paylaşımlar” yaptığı iddiasıyla iki kişi gözaltına alınmıştı.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Van'da yangın: 3 ve 4 yaşlarındaki iki kardeş yaşamını yitirdi
Sonraki Haber
Akşener deprem bölgesinde: Siyasi ayrışma göstermeden herkes burada