Ana SayfaGüncelEski eşbaşkanın evine kayıt cihazı yerleştirilmiş

Eski eşbaşkanın evine kayıt cihazı yerleştirilmiş

HABER MERKEZİ – Bombalanan Umut Kitapevi’nin sahibi, Şemdinli Belediyesi eski eşbaşkanı Seferi Yılmaz’ın evinin mutfak dolabına yerleştirilmiş bir kayıt cihazı bulundu. Yerinden sökülen cihazın halen kayıt yaptığı belirlendi. Yılmaz, “Geçmişte FETÖ şimdi AKP” diyerek duruma tepki gösterdi ve suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde yaşayan ve 2005 yılında sahibi olduğu Umut Kitapevi saldırısında yaralı kurtulan Şemdinli Belediyesi eski eşbaşkanı Seferi Yılmaz’ın evine yerleştirilmiş bir kayıt cihazı bulundu.

Evde yapılan temizlik sırasında cihazı fark eden Yılmaz ailesi, cihazı söktüklerinde halen çalışır durumda olduğunu fark etti.

Cihazı bahar temizliği yapılırken mutfak dolabının üst tarafına yerleştirilmiş bir yerde bulduklarını Mezopotamya Ajansı’ndan Adnan Bilen’a anlatan Seferi Yılmaz, “Cihazı bulduğumuz alan hiç kullanılmayan bir yer. Temizlik yaparken orada bir cihazın olduğun fark ettik” dedi.

Daha önce de sesler duyduklarını ama buzdolabının sesi olduğunu düşünerek çok da ihtimal vermediklerini ifade eden Yılmaz, “Cihazı çıkardığımızda halen çalışır durumdaydı. Düğmeli bir cihazdı ve ışıkları halen yanıyordu. Biz onun düğmesini kapattık ve ışık da söndü. Şuan cihaz hala elimizde” diye belirtti.

Cihazın ne olduğunu bilmeseler de bildikleri kesin olan şeyin cihazın kayıt yaptığı olduğunu vurgulayan Yılmaz, “Çünkü cihazın ucunda kamera da bulunuyor” bilgisini verdi.

Bu durumun hukuksuz ve yasadışı olduğunu aktaran Yılmaz, “Geçmişte bunun örnekleri çok görüldü ve bunun üzerinden sansasyonel gelişmeler oldu. Sonrasında tüm bunlar FETÖ’ye mal edildi. Maalesef bununla gördük ki AKP döneminde de bu uygulamalar demek ki devam ediyor” dedi.

Yasa dışı yollarla hakkında bilgiler toplandığını belirten Yılmaz, “Hatta evimizin içerisine kadar cihaz yerleştirecek bir noktaya taşıdılar.  Burası bir aile evidir ve mahremiyet durumu var. Ama bunu bile yasadığı bir şekilde tersine çevirdiler” diye konuştu.

Cihazın muhtemelen 2016 Aralık ayında evlerine yapılan baskın sırasında konulduğunu düşündüklerini söyleyen Yılmaz, “Çünkü o gün eşimle birlikte gözaltına alındık ve evde kimse kalmadı. Bizim evi o an kontrol altına almamız mümkün değildi” dedi.

Sorumluların açığa çıkarılmasını isteyen Yılmaz, “Avukatımla görüştükten sonra cihazı gerekli yerlere ileterek suç duyurusunda bulunacağım. Cihazın seri numaraları mevcuttur ve nereye ait olduğu da biliniyordur” diye konuştu.

Urfa’da da benzer durum

Kısa bir süre önce de Urfa’nın Siverek ilçesi Karageçi Mahallesi’nde yaşayan Demokratik Bölgeler Partisi Parti Meclis üyesi Bekir Karageçili, evine yaklaşık 30 metre mesafede bulunan taşlar arasına gizlenmiş bir kamera bulmuştu.
Önceki Haber
Adalet Bakanı'ndan "infaz düzenlemesi" açıklaması
Sonraki Haber
"70 yaşındaki hasta tutuklu yerlerde sürüklenerek revire götürüldü"