Ana SayfaGüncelHDP Genel Merkezi’ne saldırı

HDP Genel Merkezi’ne saldırı

HABER MERKEZİ – HDP Genel Merkezi’ne saldırıda bulunuldu. Parti binasını korumakla görevlendirilen polislerin saldırıyı engellemediğini belirten HDP, “Kirli ilişkileri ortaya dökülen ve bu telaşla hedef saptırmak için partimizi ve muhalefeti suçlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu faildir” açıklamasında bulundu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP), dün gece yarısı partinin Genel Merkez binasının, “belli çevreler tarafından yönlendirildiği açık olan” üç kişilik bir grubun saldırısına uğradığını duyurdu.

Saldırının görüntülerini sosyal medya hesaplarından paylaşan HDP, “Kamera kayıtlarından da anlaşıldığı üzere, iki ayrı noktada binamızı korumakla görevlendirilen polisler saldırıya engel olmadıkları gibi saldırı girişimine adeta yardımcı olmuşlardır” diye belirtti.

HDP’den yazılı açıklamada, “Saldırganların elini kolunu sallayarak, polislerin gözetimi altında partimize saldırması ve halen gözaltına alınmamış olması, saldırının amacının ve hangi güçler tarafından yönlendirildiğinin açık göstergesidir” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamanın devamında ise saldırının faili olarak iktidar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya işaret edildi:

Sokağa çıkma yasağına rağmen Ramazan Bayramı’nın birinci gününde Türkiye’nin üçüncü büyük partisine yönelik gerçekleştirilen bu saldırının faili; kaos ve kargaşadan beslenen siyasi çevrelerdir, partimizi her fırsatta hedef gösteren iktidardır. Mafya ve karanlık ortakları tarafından kirli ilişkileri ortaya dökülen ve bu telaşla hedef saptırmak için partimizi ve muhalefeti suçlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu faildir.

Siyaset-mafya ilişkilerinin aleni bir şekilde ortaya döküldüğü bir dönemde, partimize yönelik bu korkakça ve çetavari mafya yöntemleriyle gerçekleştirilen saldırılar tesadüfi değildir. Fakat yine söylüyoruz asla amacına ulaşmayacaktır. Hiçbir güç; partimize saldırarak mafya-siyaset-bürokrasi üçgeninde ortaya çıkan çürümüşlüğü gizleyemez, bu çürümüşlük üzerinden inşa edilen yoksulluğu, yolsuzluğu ve topluma dayatılan çözümsüzlüğü görünmez kılamaz.

HDP; parti binalarını ve varlığını da ülkeye umut veren Üçüncü Yol alternatif siyasetini de sadece savunarak değil, büyüterek yoluna devam edecektir. Ülkeyi bu karanlık, saldırgan zihniyetin insafına terk etmeyeceğiz. Kaos ve kargaşadan beslenen kesimlerin hesaplarını boşa çıkaracak, demokratik siyaset çizgimizdeki ısrarımızla ortak mücadeleyi büyütecek ve Türkiye’yi bu karanlıktan çıkaracağız.
Önceki Haber
Gazze'ye dönük bombardımanda can kaybı 119'a yükseldi
Sonraki Haber
Erdoğan: Pazartesiden itibaren kontrollü normalleşme takvimini uygulayacağız