Ana SayfaGüncelDemirtaş: Bu mayfa düzeninden kurtulmak için erken seçim isteyin

Demirtaş: Bu mayfa düzeninden kurtulmak için erken seçim isteyin

HABER MERKEZİ – HDP’nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş sosyal medya hesabından “Bu mafya düzeninden bir an önce kurtulmak için her yerde yüksek sesle erken seçim isteyin” çağrısı yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den sonra bir erken seçim çağrısı da HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demertaş’tan geldi.

Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Demirtaş Twitter hesabından gündeme dair mesajlar paylaştı.

İşte Demirtaş’ın sosyal medya hasabından paylaşılan mesajlar:

Merhabalar, nasılsınız? Yoksulluktan intihar noktasına gelmiş olan halkı düşündükçe hapishane yemeği bile boğazıma diziliyor. Lüks saraylarda 3-5 maaşla zevk ve sefa içinde yaşayanlar hiç mi utanmıyorlar?

Unutmayın! Sizi perişan eden Covid-19 değil, AKP-128’dir.

Yolsuzluk demek devletten bir miktar çalmaktır. Bunların yaptığına yolsuzluk demek yetersiz kalır. Çünkü devleti komple çaldılar. Bu yüzden yoksulsunuz, işsizsiniz ve yardım alamıyorsunuz güzel kardeşlerim.

Hiçbirimiz bunu hak etmiyoruz. Merak etmeyin, el ele vereceğiz, hep birlikte düzlüğe çıkacağız. Bu mafya düzeninden bir an önce kurtulmak için her yerde yüksek sesle erken seçim isteyin. Örgütlenin ve umutlu olun. Kazanacağız, içiniz rahat olsun. Selamlar, sevgiler.
Önceki Haber
Kılıçdaroğlu’ndan erken seçim çağrısı
Sonraki Haber
Polislerin kovaladığı motosiklet kaza yaptı: Bir genç yaşamını yitirdi