Ana SayfaGüncelHDP’den bayram mesajı

HDP’den bayram mesajı

HABER MERKEZİ – HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, bayram vesilesiyle yaptıkları açıklamada,

Hakların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ile Mithat Sancar, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj paylaştı.

Barış ve kardeşlik mesajı verilen açıklamada, Corona virüsü salgının bir an önce bitmesi temennisinde de bulunuldu.

Yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

“Bayramlar insanlar arasında barış ve dostluk duygularının yoğun yaşandığı günlerdir. Bayramlarda kin ve düşmanlıklar unutulur, sevginin, kardeşliğin değeri bilince taşınır. Maneviyatı yüksek bu günlerde barış ve huzurun hanemizden başlayarak çevremize genişlemesi için çaba gösterilir.
Bizler, Ramazan Bayramı vesilesiyle İslam Alemi başta olmak üzere bütün dünyaya barış ve kardeşlik mesajımızı bir kez daha iletirken, korona virüsten kaynaklı bu pandemi sürecinin şifa ile sonlanması, herkesin sağlık içinde yaşamına kaldığı yerden devam etmesini dileriz.
HDP her inancın, her görüşün kendini özgürce ifade ettiği, barışın ve huzurun egemen olduğu bir dünya kurulması için mücadele etmektedir. Bu mücadelenin halklarımızın kardeşlik bağını güçlendirmesi en büyük dileğimizdir.
Demokrasi, adalet ve barış mücadelemizi her zamankinden daha fazla büyütmemiz ve güçlendirmemiz gerektiği bilinciyle, halklarımızın Ramazan Bayramı’nı en içten duygularımızla kutlar, sağlık, mutluluk ve esenlikler dileriz.”Önceki Haber
Demirtaş’tan bayram mesajı
Sonraki Haber
HDP'li Oluç: Sokak faaliyetlerine geri döneceğiz