Ana SayfaGüncelErdoğan’dan yargıya talimat: Demirtaş gibi bir teröriste imkan hazırlamayın

Erdoğan’dan yargıya talimat: Demirtaş gibi bir teröriste imkan hazırlamayın

HABER MERKEZİ – AKP Genel Başkanı Erdoğan, tahliyesi gündeme gelen HDP’li Selahattin Demirtaş konusunda yargıya üstü kapalı talimat vererek, “Ben inanıyorum ki bizim yargımız Selahattin Demirtaş gibi bir teröriste böyle bir imkân hazırlamaz. Biz ne gerekiyorsa sonuna kadar mücadeleyi verir ve böyle bir teröristin asla önünün açılmasına yol vermeyiz” dedi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan ziyareti öncesi Esenboğa Havalimanı’nda açıklamalarda bulundu.

Yarın başlayacak olan Avrupa Birliği Liderler Zirvesi’nde Türkiye’ye dönük yaptırımların masaya yatırılacağı yönündeki bilgileri değerlendiren Erdoğan, “Bu konuda Türkiye’ye yönelik yapılacak herhangi bir yaptırım karar Türkiye’yi çok fazla da ırgalamaz. AB bize zaten sürekli yaptırım uyguluyor. AB hiçbir zaman verdiği sözü tutmamıştır” dedi.

‘ABD’nin silah yaptırımlarını şık bulmuyoruz’

Joe Biden’in ABD başkanlığına seçilmesi konusunda da yorum yapan Erdoğan, “Biden’la yabancı birisi değilim. Biden’la Obama döneminde de gayet iyi tanışan biriyim. Rahatsızlığımda evimde beni ziyaret etmiştir. Dünyada siyaset maalesef çok çirkin ilerliyor. Aklına herhangi bir şey gelen bakıyorsunuz hemen masaya yaptırımı getiriyor. Türkiye ile ABD arasında nasıl bir süreç var. Biz NATO’da beraber değil miyiz? Bunu kendileri de hep itiraf etmişlerdir. Bizim silah alımlarıyla ilgili konularda attıkları adımları ve ifadeleri şık bulmuyoruz. Şu anda yaptığımız yapacağım açıklamaları da erken buluyorum. Sayın Biden görevi üstlensin, üstlendikten sonra herhalde oturup bazı şeyleri konuşacağız” dedi.

Yargıya ‘Demirtaş’ talimatı

Adalet Bakanlığı’nın yargıda reform yapma hazırlıklarına ilişkin konuşan Erdoğan, yargı mensuplarına üstü kapalı talimat vererek şunları söyledi:

Yargının işine müdahale etmek benim haddime değil. Şunu herkesin bilmesi lazım ki biz Selahattin Demirtaş gibi bir teröristin bu noktada varsa sözde hakkını koruyacak değiliz. Ben inanıyorum ki bizim yargımız Selahattin Demirtaş gibi bir teröriste böyle bir imkân hazırlamaz. Kaldı ki Kobani’nin, Yasin Börü’nün faili budur. Yargımız bunları görmezden mi gelecek?

Biz ne gerekiyorsa sonuna kadar mücadeleyi verir ve böyle bir teröristin asla önünün açılmasına yol vermeyiz. Mülkiyet hakları noktasında da durum aynı. Bunların mülkiyet hakkı diye bir şey yok, bu millete ödemesi gereken çok büyük hesaplar var. FETÖ de aynı şekilde…


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Van'da şüpheli kadın ölümü
Sonraki Haber
Mevcut en güncel haber.