Ana SayfaGüncelBuldan’dan Bahçeli çağrısı: Bu küçük ortağa haddini bildirecek bir savcı yok mu?

Buldan’dan Bahçeli çağrısı: Bu küçük ortağa haddini bildirecek bir savcı yok mu?

HABER MERKEZİ – HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Deniz Poyraz’ın öldürülmesiyle ilgili sözlerine tepki göstererek, “Bu küçük ortağa haddini bildirecek bir savcı yok mu?” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin Meclis’te düzenlenen grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Grup toplantısı salonuna, HDP İzmir İl Örgütü’ne yönelik saldırılara katledilen Deniz Poyraz’ın fotoğrafları konuldu.

Buldan’ın konuşması öncesi Deniz Poyraz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

İzmir saldırısına değinerek konuşmasına başlayan Buldan, şunları söyledi:

Acımız büyük, ama öfkemizde. Canımızı, yoldaşımızı, partimizin emektarı Deniz Poyraz’ı alçakça katlettiler. Bizden, yaşamdan kopardılar. Karanlık tarihlerinin sayfalarına bir yenisini eklediler. Farklılıklarımıza olan düşmanlıklarını bir kez daha gösterdiler. Barış umuduna kurşun sıktılar. Birlikte yaşam irademizi hedef aldılar. Haklarımızın büyüyen umudu olan HDP’ye saldırdılar. Senaryolarını gayet iyi biliyoruz. Katliamlarla, siyasi cinayetlerle, çetelerle bu toprakları karanlığa boğmak, yaşanılmaz hale getirmek… Amaçları geleceği karartmak, umutları söndürmektir. Hiç bir zaman başaramadılar. Ne bize ne halklarımıza dik çöktüremediler, çöktüremeyecekler. Adımız Deniz Poyraz’dır.

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Deniz Poyraz’a yönelik sözlerini de hatırlatan Buldan, savcıları göreve çağırdı. Deniz Poyraz’ın planlı birliktelik sonucu öldürüldüğünü söyleyen Buldan, devamında şöyle konuştu:

Katil hangi saiklerle cinayeti işlediğini açıklamışsa hükümetin küçük ortağı da bugün bu kürsüden Deniz Poyraz’ı hedef göstermiştir. Katille dil birliği yapmıştır. Deniz’in babasını, ailesini hedef göstermiştir. Bu ülkede HDP’ye oy veren milyonları hedef göstermiştir. Yeni cinayetlere kapı aralayacak bu söylemlere karşı savcıları göreve davet ediyoruz. Bu küçük ortağa haddini bildirecek var mı yürekli bir savcı?”
Önceki Haber
ABD, insan hakları ihlalleri gerekçesiyle Belarus’a yaptırım uyguladı
Sonraki Haber
Türkiye Kabil Havaalanı'nı korumayı taahhüt etti: ABD heyeti Ankara'ya geliyor