Ana SayfaDünyaBritanya’da salgın yayılıyor: Her 80 kişiden biri pozitif

Britanya’da salgın yayılıyor: Her 80 kişiden biri pozitif

HABER MERKEZİ – Britanya’da Ulusal İstatistik Ofisi’nden yetkililer, vaka artış hızının sürdüğünü ve verilere göre her 80 kişiden birinin Covid-19 testinin pozitif olduğunu açıkladılar.

Britanya’daki Ulusal İstatistik Ofisi, ülke genelinde Corona virüsü vaka artışının sürdüğünü belirtti.

Britanya nüfusunun yüzde 1,3’ü, yani 80 kişiden birinin Covid-19 testi pozitif. Bu oran geçen hafta 100 kişiden biriydi.

BBC Türkçe’de yer alan habere göre İstatistik Ofisi verilerine göre İngiltere’de de her 75 kişiden birinin testi pozitif çıktı.

İngiltere Kamu Sağlığı da, daha önce Covid-19’a yakalananların da ilk olarak Hindistan’da ortaya çıkan Delta varyantını yeniden kapma olasılığının yüksek olduğunu söylüyor.

Ülkede kademeli açılmanın başlatıldığı Mart sonundan itibaren alınan verilere göre, Nisan ayından Haziran ayına kadarki 11 haftalık dönemde görülen 83.197 vakadan 980’i, daha önce Corona virüsüne bulaşmış kişilerde görüldü.

Ulusal İstatistik Ofisi’ne göre, Britanya’da

  • İngiltere’de her 75 kişiden birinde virüs var, bu oran geçen hafta 95 kişide birdi
  • İskoçya’da her 80 kişiden birinde virüs var, geçen hafta 90 kişiden birinde vardı
  • Galler’de 210 kişiden birinde olan virüs, bir önceki hafta 360 kişiden birinde vardı
  • Kuzey İrlanda’da 170 kişiden birinde görülen virüs, bir önceki hafta 290 kişiden birinde görülüyordu.

Ulusal İstatistik Ofisi’nden Kıdemli İstatistikçi Kara Steel, “Enfeksiyonlar Birleşik Krallık genelinde yayılmaya devam ediyor. İngiltere, Galler ve Kuzey İrlanda’da oranlar Şubat ayındaki kadar yükseldi. Enfeksiyon oranları arttıkça, aşılamanın bu insanların ağır semptomlar göstermesini ve daha fazla yayılmasını nasıl engellediğini görmek için verileri yakından takip etmek çok önemli” dedi.
Önceki Haber
Hakkında uzaklaştırma kararı vardı: Erkan Kırlangıç, Mehtap'ı öldürdü
Sonraki Haber
BM'den Erdoğan'ın Kıbrıs açıklamasına kınama