Ana SayfaEkoloji‘Su ve Vicdan Nöbeti’: Fazıl Say Kaz Dağları’nda konser verecek

‘Su ve Vicdan Nöbeti’: Fazıl Say Kaz Dağları’nda konser verecek

HABER MERKEZİ – Fazıl Say, Kaz Dağları’nda yapılmak istenen altın madenciliğine karşı yaşam savunucularının üç haftadır Kirazlı Balaban Mevkii’nde sürdürdüğü “Su ve Vicdan Nöbeti”nin 24. gününde bir konser verecek.

Kaz Dağları’nda Çanakkale’ye bağlı Kirazlı ve Balaban köyleri yakınında ve kentin içme suyu barajı Atikhisar’ın yanı başında altın madenciliği yapılmak isteniyor.

Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı’nın (TEMA) uydu görüntüleri üzerinden yaptığı tespite göre, altın madeni için bölgede kesilen ağaç sayısı 195 bin.

Kaz Dağları’nda Kanada merkezli Alamos Gold maden şirketinin ekokıyımına karşı ise 22 gündür “Su ve Vicdan Nöbeti” sürüyor.

Yaşam savunucularının sürdürdüğü nöbet eyleminin 24. gününde piyanist ve besteci Fazıl Say bir konser verecek.

Çanakkale Belediyesi’nin de destek olduğu konser, 18 Ağustos Pazar günü saat 11:00’de Kaz Dağları Kirazlı Balaban Mevkii’nde gerçekleşecek.

WWF (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) da Kaz Dağları’nda Fazıl Say’ın vereceği konsere birlikte gitme çağrısı yaptı.

“Sen de yanımızda olursan, çok daha güçlü olacağız” diyen WWF Türkiye ekibi, konsere gitmek isteyenlerin şu formu doldurmalarını istedi.

WWF’nin yayınladığı açıklama şöyle:

“18 Ağustos Pazar günü 11.00’da Kaz Dağları’nda Fazıl Say’ın destek konserinde olacağız ve hep beraber #KazDağlarıHepimizin diyeceğiz. Sensiz bir kişi eksiğiz.
“Eğer yanımızda olursan sesimiz daha güçlü çıkacak. Geldiğinde bizi panda tişörtlerimizden tanıyabilirsin. Gelirken varsa panda tişörtünle gel, panda tişörtün yoksa, erken gelirsen biz verebileceğiz.”
Previous post
Basın İlan Kurumu Müdürü Yakup Karaca görevinden alındı
Next post
Sanayi üretiminde düşüş beklentilerin üzerinde