Ana SayfaGüncelYeşim Ustaoğlu’nun ‘Tereddüt’üne Batum’dan iki ödül

Yeşim Ustaoğlu’nun ‘Tereddüt’üne Batum’dan iki ödül

HABER MERKEZİ – Yönetmen Yeşim Ustaoğlu’nun son filmi ‘Tereddüt’ Batum Uluslararası Arthouse Film Festivali’nden iki ödülle birlikte döndü.

Yönetmen Yeşim Ustaoğlu imzalı ‘Tereddüt’ filmi, bu yıl 12’ncisi gerçekleşen Batum Uluslararası Arthouse Film Festivali’nde iki ödüle birden layık görüldü.

Festival’de “En İyi Yönetmen Ödülü” Yeşim Ustaoğlu’na, “En İyi Kadın Oyuncu Ödülü” de Ecem Uzun’a verildi.

‘Tereddüt’e ödül yağmuru

İstanbul Film Festivali’nin Altın Lale Ulusal Yarışması’nda En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Müzik Ödülü’nü kazanan “Tereddüt”, Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali’nden FIPRESCI Ödülü ile Genç Cadı Ödülü’nü, Bilkent Sinefest’ten En İyi Yönetmen Ödülü’nü, Sofya Film Festivali’nden Jüri Özel Ödülü’nü, Uluslararası Kerala Film Festivali’nden En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu ödüllerini, Uluslararası Hayfa Film Festivali’nden de Jüri Özel Ödülü’nü almıştı.

Tereddüt”, Uluslararası Antalya Film Festivali’nin Uluslararası Yarışma’sından ise “En İyi Film”, “En İyi Yönetmen”, “En İyi Kadın Oyuncu”, Ulusal Yarışma bölümünden de “Film-Yön Derneği En İyi Yönetmen” ve “En İyi Kadın Oyuncu” dallarında ödüllerle dönmüştü.

Sansür tartışması

Filmin vizyona sınıflandırma kurulunda sevişme sahneleri yüzünden “+18” almamak için bazı sahnelerini farklı kurgulayarak girdiği belirtilmiş ve sansür tartışmasına konu olmuştu.

Previous post
'Yeni Türkiye'de eski sisteme dönüş: LYS-YGS ayrımı sona erecek, 4 puan türü olacak
Next post
BM'ye Myanmar'a yönelik silah ambargosu çağrısı