Ana SayfaGüncelDövizciyi önce hırsız sonra olayı incelemeye gelen polis soydu

Dövizciyi önce hırsız sonra olayı incelemeye gelen polis soydu

HABER MERKEZİ – İstanbul’da bir döviz bürosunu önce hırsızlar, sonra da polis soydu. Hırsızlar 1 dakikada, içinde 2 milyon 100 bin TL değerinde döviz ve 1 kilogram altın olan kasayla kaçtı. Büroda ‘delil’ toplayan Olay Yeri İnceleme polisi de çekmecede gördüğü 5 bin dolar ve 5 bin TL’yi çaldı.

İstanbul’da bir döviz bürosunu önce hırsızlar, sonra da polis soydu.

HaberTürk Gazetesi’nden Serdar Kulaksız’ın haberine göre İstanbul Fatih’teki bir döviz bürosuna geçen Aralık ayında sabaha karşı giden kimliği belirsiz 5 kişi, önce etrafta kısa bir keşif yaptı, ardından levyeyle büronun kepengini kırarak içeri girdi.

Hırsızlar, bir dakika içinde yaklaşık 2 milyon 100 bin TL ve 1 kilogram altın bulunan kasayı sürükleyerek dışarıda bekleyen araca koyup kayıplara karıştı.

1 dakika içinde gerçekleşen olay, alarmların çalması üzerine polise bildirildi.

Habere göre büroda ‘delil’ toplayan Olay Yeri İnceleme polisi T.S. de çekmecede gördüğü 5 bin dolar ve 5 bin TL’yi çaldı.

İnceleme bitti, polis ekipleri işyerini terk etti. Ancak kısa süre sonra işyeri çalışanları çekmecede bulunan paraların eksikliğini fark etti. Kamera kayıtları incelendiğinde ise gerçek açığa çıktı.

Gözaltına alındı, savcı ‘etkin pişmanlık’ talep etti

İkinci hırsızlık yeniden polise bildirildi ve şüpheli polis memuru T.S. evinde gözaltına alındı. Parayı çaldığını kabul eden T.S., “Borcum vardı, pişmanım” diyerek aldığı tüm parayı iade etti. Bunun üzerine işyeri sahibi de şikâyetinden vazgeçti.

Olayla ilgili soruşturma başlatan savcılık, şüpheli T.S. hakkında “nitelikli hırsızlık” suçundan 10 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açtı. Zararın tamamının giderilmesini de dikkate alan savcılık, etkin pişmanlık hükümlerinin uygulanmasını talep etti.


Polisin ev baskını esnasında yaptığı hırsızlık polis kamerasında
Önceki Haber
Diyanet de Afrin'e operasyonu 'cihat' ilan etti: Onlar orada, biz burada cihada devam ediyoruz
Sonraki Haber
HDK'den greve destek: Hükümete ve MESS'e metal işçilerin yalnız olmadığını göstereceğiz