Ana SayfaGüncelMHP’li Enginyurt partiden ihraç edildi

MHP’li Enginyurt partiden ihraç edildi

HABER MERKEZİ – MHP Merkez Disiplin Kurulu, Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un parti üyeliğinden ihraç edilmesine karar verdi.

MHP, Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un, basına yansıyan açıklamalarından dolayı kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildiğini açıklamıştı.

Partinin Merkez Disiplin Kurulu, bugün kararını açıkladı. Enginyurt, MHP üyeliğinden ihraç edildi.

Karar sonrası Twitter üzerinden açıklama yapan Enginyurt, “MHP’den ihraç ettiniz. Ülkücülüğümü almadınız, alamazsınız. İhraç edenler, bir gün sıra size de gelir. Konuşmamı kesemezsiniz, kesemeyeceksiniz. Ülkücülerin sesini kimse kesemez. Millet, devlet ve Ordulular için hep doğruları konuşan olacağım” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Cemal Enginyurt, son olarak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli üzerinden AKP’yi eleştirmişti.

Cumhur İttifakından başka bir şey söylemiyoruz” diyen Enginyurt, “Biz her söze başladığımızda Sayın Cumhurbaşkanı diye başlıyoruz. Ama bu arkadaşlar bizi yok sayıyorlar” ifadelerini kullanmıştı.

Tarım Bakanı ne istiyorsun sen bizden? Niye davet etmiyorsun bizi? AK Partililer niye çağırmıyorsunuz bizi. Ne yaptık size? Muhafet mi ettik? Her yerde savunuyoruz, her yerde anlatıyoruz. Cumhur İttifakından başka bir şey söylemiyoruz.

Biz her söze başladığımızda Sayın Cumhurbaşkanı diye başlıyoruz. Ama bu arkadaşlar bizi yok sayıyorlar. Her yerde yok sayıyorlar. Belediyelerde, sokakta, siyasette yok sayıyorlar. En son bugün Tarım Bakanı… Biz anlatamıyor muyuz projeleri. Muhalefet mi ettik size?

BirGün’de yer alan habere göre Enginyurt, daha önce bir söyleşisinde ise sert çıkışları nedeniyle MHP lideri Devlet Bahçeli tarafından uyarıldığını söylemişti.

Enginyurt, “Tabi bu konuda Sayın Genel Başkanımız bazen beni uyarıyor. Sert çıkışlarım sebebiyle. Tabii sert çıkışlarım derken aslında Cumhur İttifakı anlamında. Çünkü ben bazen AK Parti’ye de yükleniyorum bazı yanlışlar gördüğümde, hazmedemediğim şeyler olduğunda. Benim mizacım bu. Yani ben söylemek durumundayım” diye konuşmuştu.
Önceki Haber
Operasyonun detayları belli oldu: Hayali hizmetlere milyonlarca lira vermişler
Sonraki Haber
4 bin 503 IŞİD tutuklusu buhar mı oldu?