Ana SayfaToplumsal CinsiyetMardin’de serbest bırakılan cinsel istismar failine 15 yıl hapis istemi

Mardin’de serbest bırakılan cinsel istismar failine 15 yıl hapis istemi

HABER MERKEZİ – Mardin’de 15 yaşındaki bir kız çocuğu, dayısı tarafından cinsel istismara maruz bırakıldı. Gözaltına alınan erkek ifadesinin ardından serbest bırakılırken, hakkında 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Mardin’de yaşayan M.T. isimli bir erkek, 15 yaşındaki yeğenini cinsel istismara maruz bıraktı.

İstismar, çocuğun gittiği hastanedeki psikoloğa anlattıkları ile ortaya çıktı.

JinNews’in haberine göre M.T., ihbar üzerine 26 Temmuz 2019 tarihinde gözaltına alındı.

Ancak, bir gün gözaltında kaldıktan sonra serbest bırakıldı.

Ardından istismara ilişkin Kızıltepe Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Soruşturmanın tamamlanması ile hazırlanan iddianame, Kızıltepe Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

M.T. hakkında 15 yıla kadar hapis cezası istenen iddianamede şöyle denildi:

Soruşturma evrakı incelendiğinde Kızıltepe Devlet Hastanesi Çocuk Psikiyatri bölümünde çalışan bir doktorun mağdur ile yaptığı görüşmede dayısı ile birlikte cinsel ilişkiye girdiği; İddia, mağdur beyanı savunması, tanık beyanları, Mardin Adli Tıp Şube Müdürlüğünün raporu, uzman görüşme raporu her ne kadar ihbara konu olayı doğrulamamış olsa ve şüphelinin alınan savunmasında suçlamayı kabul etmemiş ise de adli görüşmeci raporunda tespit edilen çelişkiler ve yine cinsel muayene raporunda belirtilen hususlar dikkate alındığında şüphelinin aralarında evlenme yasağı olan mağdure ile cinsel ilişkiye girerek üzerine atılı reşit olmayanla cinsel ilişki suçunu işlediği kanaatine varılmıştır. Şüphelinin yargılanmasının mahkememizde yapılarak eylemine uyan yukarıda yazılı sevk maddeleri gereğince ayrı ayrı cezalandırılmasına karar verilmiştir.

M.T.’nin “evlenme yasağı bulunan kişi tarafından reşit olmayanla cinsel ilişki” suçundan yargılanacağı davanın ilk duruşması Aralık ayında yapılacak.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Polis raporu düzmece çıktı: Gülistan Doku o saatte yaşıyormuş
Sonraki Haber
Enflasyon rakamları açıklandı