Ana SayfaGüncelRusya’dan Türkiye’ye uçuşlara kısıtlama

Rusya’dan Türkiye’ye uçuşlara kısıtlama

HABER MERKEZİ – Rusya, artan Covid-19 vakaları nedeniyle Türkiye ile olan uçuşlara 15 Nisan’dan 1 Haziran’a kadar kısıtlama getirdi.

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, Koronavirüsle Mücadele Merkezi’nin Türkiye ile havayolu iletişimin 15 Nisan’dan 1 Haziran’a kadar sınırlandırılmasına karar verdiğini duyurdu.

Sputnik’te yer alan habere göre düzenlediği basın toplantısında konuşan Golikova, İstanbul’a haftada iki seferle sınırlı olmak üzere uçuş yapılabileceğini belirterek şunları söyledi:

Operasyon merkezi, hava trafiğinin açık olduğu ülkelerdeki enfeksiyonun yayılmasını sürekli olarak izliyor.

Tur operatörlerine, aynı dönem içinde Rusya Federasyonu’ndan Türkiye Cumhuriyeti’ne tur ürünlerinin satışına ara vermeleri önerildi.

Rusya yetkilileri Türkiye ve Tanzanya’daki epidemiyolojik durumu yakından izleyecek ve duruma göre hızlı karar alacaklar.

Durumu yakından takip edeceğimize ve Türkiye Cumhuriyeti ile Tanzanya Cumhuriyeti’ndeki durum istikrara kavuşursa vatandaşlarımızı, bu ülkelere tur satın alabilmeleri için hızlı bir şekilde bilgilendireceğimize dikkatinizi çekmek isterim.

Zaten Türkiye Cumhuriyeti’nde bulunan vatandaşlarımız için, hem tatillerini önceden planlanan dönüş tarihine kadar devam ettirme, hem de seyahatleri çerçevesinde planlanan charter uçuşlarıyla dönme fırsatı olacak. Bu çalışmayı uygun bir şekilde organize edeceğiz.
Önceki Haber
‘Montrö bildirisi’: Biri için tutuklama, 13’ü için adli kontrol istendi
Sonraki Haber
TTB: 15 Nisan’da bakanlık ve sağlık müdürlüklerinin önünde olacağız