Ana SayfaGüncelZrîng’ın yeni sayısı raflarda

Zrîng’ın yeni sayısı raflarda

HABER MERKEZİ – Kürtçe çizgi dergisi “Zrîng”ın dokuzuncu sayısı “Kürtçe anlıyorum ama konuşamıyorum” kapağıyla okuyucuyla buluştu.

Corona virüsü salgını nedeniyle bir süre yayın hayatına ara veren ve Ekim ayında yeniden yayımlanan Kürtçe çizgi dergisi “Zrîng”ın 9. sayısı çıktı.

“Kürtçe anlıyorum ama konuşamıyorum” kapağıyla yayımlanan derginin Aralık sayısında, yazar ve çizerler, “sokağa çıkma yasaklarına, ekonomik kriz, Kemal Kurkut davası, Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı veriler” gibi birçok konuyu irdeledi.

Her yeni sayıda farklı yazar ve çizerlerin yer aldığı derginin bu sayısında ise Smaîl çizimiyle, Metin Mar ise yazısıyla yer alıyor.

Dergide, Eşref Mumcu’nun, “Mexlûqatên Eşref”, “Tirşik”, “Sosretîk”, “Melle”, “Tabletên Beredayî”, “Evînên Sist”, “Dîkê Qoqo”; Zehra Doğan’ın, “Xaltika Necîma”; Mahmut Erbey ve Mustafa Yaman’ın, “Xeto” ve “Bê Welle”; Bünyamin Karakoç’un, “Dîtin û Gotin”; Hebûn’un, “Belengaz Behrî”; Zindan’ın, “Hemed” ile Micheal Erdman, Erceren ve Kubîlay Odabaş’ın çizimlerine yer verildi.

Yine dergide, Şêx Zubêr’in “Manifesto”; İkram Balekani’nin, “Kurd dibêjin CAŞ!”, Ozgur Amed’in “Qûna Tazî Behrê Dixwazî”; Mem Aliyê Kamûr’un, “Durûtî”; Metîn Mar’ın “Merheba Zirîng” ve Azad Kuti’nin “Meselokên Me” başlıklı yazıları bulunuyor.
Önceki Haber
Kayıt dışı gözaltında polis şiddeti: Emniyetin kameraları kapatılmış
Sonraki Haber
İran gazeteci Ruhullah Zam’ı idam etti