Ana SayfaGüncelMithat Sancar Avrupa heyetiyle görüştü: Sizin de sorumluluğunuz var

Mithat Sancar Avrupa heyetiyle görüştü: Sizin de sorumluluğunuz var

HABER MERKEZİ – HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Avrupa Yeşiller Partisi ve AB-Türkiye Karma Parlamento Komisyonu eşbaşkanlarıyla görüştü. Sancar, AKP’nin hukuksuzluklarından Avrupa Birliği’nin de sorumlu olduğunu söyledi.

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Grup Başkanvekili Saruhan Oluç ve Dış İlişkiler’den sorumlu eş genel başkan yardımcısı Feleknas Uca’dan oluşan heyet, Avrupa Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Evelyne Huytebroeck, Avrupa Parlamentosu Greens/EFA parlamenteri ile AB-Türkiye Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Sergey Lagodinsky başkanlığındaki heyetle görüşme gerçekleştirdi.

Online yapılan görüşmede HDP’li heyet, partilerine yönelik saldırılar, AİHM Büyük Daire’nin eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş kararının 9-11 Mart tarihinde Bakanlar Komitesi’nde görüşülmesine dair fikir alış verişinde bulundu.

Mithat Sancar, AKP iktidarının hukuksuz uygulamalarında Almanya ve AB ülkelerinin de sorumluluğu olduğunun altını çizdi.

Avrupa Yeşiller Partisi heyeti ise HDP’ye ve tüm muhalif kesimlere yönelik saldırılara karşı dayanışma içerisinde olacaklarını ifade ederken, AİHM Büyük Daire’nin Demirtaş kararını yakından takip etmeye devam edeceklerini dile getirdi.
Önceki Haber
Lazcayı yaşatmak için çırpınıyorlar
Sonraki Haber
Oğlu 27 yıldır ‘kayıp’: Her iki dünyada da elim yakanızda