Ana SayfaToplumsal CinsiyetÜmitcan Uygun ve babası hakkında 4,5 yıla kadar hapsi istemi

Ümitcan Uygun ve babası hakkında 4,5 yıla kadar hapsi istemi

HABER MERKEZİ – Ankara’da evinde şüpheli şekilde ölü bulunan Aleyna Çakır ve babası Mehmet Esen’e yönelik kullandıkları ifadeler nedeniyle Ümitcan Uygun ile babası Durak Uygun hakkında, ‘kişinin hatırasına hakaret’ suçundan iddianame düzenlendi. İddianamede iki erkeğin 7 aydan 4,5 yıla kadar hapsi istendi.

Ankara’da Haziran 2020’de intihar ettiği iddia edilen Aleyna Çakır’ın (Sema Esen) ölümüne ilişki yürütülen soruşturma sürerken, baş şüpheli Ümitcan Uygun, kızının ölümüyle ilgili kendisini suçlayan Mehmet Esen’e yönelik suçlamalarda bulundu.

Ümitcan Uygun ve babası Durak Uygun, Mehmet Esen’in, kızına cinsel istismarda bulunduğunu iddia etti.

Bunun üzerine Mehmet Esen’in avukatı, baba ve oğlu hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Savcılık soruşturmasını tamamlayarak Ümitcan Uygun ve babası Durak Uygun hakkında, ‘kişinin hatırasına hakaret’ ve ‘sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret’ suçlarından iddianame düzenledi.

Ankara Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderilen iddianamede, Ümitcan Uygun ve Durak Uygun’un ‘kişinin hatırasına alenen hakaret’ suçlarını işlediği hususunda kamu davası açılabilmesi için yeterli şüphe oluştuğu belirtildi.

Ayrıca erkeklerin üzerine atılı suçun uzlaşmaya tabi suçlardan olduğu, dosya arasında bulunan uzlaştırmacı raporuna göre, tarafların uzlaşamadıkları, buna göre şüpheliler hakkında üzerine atılı suçtan kamu davası açılmasının gerekli olduğu ifade edildi.

İki erkek hakkında 7 aydan 4,5 yıla kadar hapis cezası talep edildi.


  Aleyna Çakır davası: Uygun kadını darp ettiğini itiraf etti
  Aleyna Çakır'da bulunan sperm ve doku örneklerinin Ümitcan Uygun'a ait olduğu belirlendi

PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
HDP yönetimindeki Karaçoban Belediyesi'ne kayyum
Sonraki Haber
İki ilde ev baskınları: En az yedi gözaltı