Ana SayfaGüncelSokağa çıkma kısıtlaması bu hafta üç gün

Sokağa çıkma kısıtlaması bu hafta üç gün

HABER MERKEZİ – İçişleri Bakanlığı, 23 Nisan’ın resmi tatil olması dolayısıyla sokağa çıkma kısıtlamasının 22 Nisan Perşembe günü saat 19.00’da başlayıp, Pazartesi günü saat 05.00’te sona ereceğini duyurdu.

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine ‘23 Nisan Sokağa Çıkma Kısıtlaması’ konulu genelge gönderdi.

Genelgeye göre;

  • 23 Nisan’ın resmi tatil olması dolayısıyla bu hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması 22 Nisan Perşembe saat 19.00’da başlayacak.
  • Cuma, Cumartesi, Pazar günlerinin tamamını kapsayacak sokağa çıkma kısıtlaması 26 Nisan Pazartesi günü saat 05.00’te sona erecek.
  • Hafta sonu 10.00-17.00 arası açık olan market, kasap, manav, kuruyemişçi ile seyahat kısıtlamasına dair esaslar 23 Nisan’da da birebir uygulanacak.
  • Daha önce genelge ile belirtilen yasaktan muaf kişi ve yerler listesi geçerli olacak.

23 Nisan kutlamaları

Genelgeye göre TBMM, Anıtkabir ve Birinci Meclis’te gerçekleştirilecek tören ve kutlamalar dışında tüm il ve ilçelerde 23 Nisan, şu esaslara göre kutlanacak:

  • Milli Eğitim Bakanlığı’nın 06.04.2021 tarih ve 23672112 sayılı yazısı doğrultusunda çelenk sunma törenleri fiziki mesafe koşullarına uygun şekilde asgari düzeyde katılımla gerçekleştirilecek.
  • Çelenk sunma törenleri dışında kişilerin bir araya gelmesine neden olabilecek kutlama programları yapılmayacak. Bunun yerine başta kolluk araçlarından oluşmak üzere araç konvoyları, ses, ışık ve havai ışık gösterileri, mobil araçlarla gösteriler ile çevrimiçi etkinliklere ağırlık verilecek.
  • Kutlama törenlerinde görevli olan kişiler de tören ve kutlama programları süresi ile sınırlı olmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacak.Önceki Haber
ABD, Türkiye’yi ’seyahat edilmemesi’ gereken ülkeler listesine aldı
Sonraki Haber
WSJ: Biden Ermeni Soykırımı'nı tanımaya hazırlanıyor