Ana SayfaManşetGültekin’i katleden Avcı hakim karşısına çıktı: İstanbul Sözleşmesi’nin iptal edilmesi iyi oldu

Gültekin’i katleden Avcı hakim karşısına çıktı: İstanbul Sözleşmesi’nin iptal edilmesi iyi oldu

HABER MERKEZİ – Pınar Gültekin’i boğarak öldürdükten sonra yakan Cemal Metin Avcı, duruşmada mağdur olduğunu savunarak, “İstanbul Sözleşmesi’nin iptal edilmesi iyi oldu” dedi.

Pınar Gültekin’i boğarak öldürdükten sonra yakan Cemal Metin Avcı, bugün 5’inci kez hakim karşısına çıktı.

Muğla 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Cemal Metin Avcı ile tutuksuz sanık Mertcan Avcı, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Pınar Gültekin’in annesi Şefika Gültekin, babası Sıddık Gültekin ve taraf avukatları salonda hazır bulundu.

Duruşma, yoklamayla başladı. 3’üncü Adli Tıp İhtisas Kurumu tarafından gelen raporun dosyaya eklenmesine, bir önceki duruşmada Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir’in ‘reddi hakim’ talebinin reddine karar verildi.

‘Davadan çekilin’ talebi

Avukat Epözdemir, savunmasında, “Bu suç tek başına işlenemez. Aile yakınlarının cinayetin işlendiği eve gitmesinin nedeni, suç delillerini ortadan kaldırmaktır. Mahkeme başkanının bu davadan çekilmesini istiyorum. Adil değilsiniz ve adil de görünmüyorsunuz” dedi.

Baba salondan çıkarıldı

Cemal Metin Avcı’nın avukatının savunması sırasında, Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin, oturduğu yerden bir anda ayağa fırladı. Baba Gültekin, “Diri diri yakıp öldürmüş, siz hâlâ neyi savunuyorsunuz ? Yazıktır, günahtır” diyerek tepki gösterdi.

Mahkeme Başkanı Mustafa Güneş, Sıddık Gültekin’in salondan çıkarılmasına karar verdi.

Katil olmadığını savundu

Sanık Cemal Metin Avcı, “Adli Tıp Kurumu raporuna kesinlikle katılmıyorum. Benim ilk yardım belgem var. Kişinin öldüğünü zaten kontrol etmiştim. Çok pişmanım. Keşke bunlar olmasaydı. Olayın ortaya çıkmasını ben sağladım. Olayların doğrusunu anlattım. Keşif anında iyi ki video kaydı yapıldı. 165 kilogramlık varili tek başıma kaldırdığım ortadadır. Varili orada kaldırmasaydım daha nelerle suçlanacaktım bilmiyorum. Adalete güveniyorum. Sağlıklı bir yargılama olacağına inanıyorum. Pişmanım” diyerek ağladı.

Cemal Metin Avcı, kendisinin ‘cani biri ya da kadın düşmanı olmadığını’ savunarak “Beni kitlesel linçle değil adaletle yargılayın. Bana sosyal medyada katil diyorlar. Soruyorum. Sizce ben katil miyim?” diye konuştu.

Sanık Avcı, ifadesinde ‘İstanbul Sözleşmesi’nin iptal edilmesinin iyi olduğunu’ da söyledi.

Mahkeme Başkanı ara kararını açıkladı. İstanbul 3’üncü İhtisas Adli Tıp Kurumu’ndan otopsi örneğinin bir nüshasının gönderilmesinin talep edilmesine, adliye binasındaki güvenlik önlemlerinin artırılmasına karar verip, duruşmayı erteledi.
Önceki Haber
Kürt aileye saldıranlara tahliye ve koruma
Sonraki Haber
Erdoğan duyurdu: Bayram tatili 9 gün