Ana SayfaGüncelPolis şiddeti: ‘Kahvaltı beğenilmedi’, kafe sahibi emniyet müdürüyle beraberindekiler tarafından darp edildi

Polis şiddeti: ‘Kahvaltı beğenilmedi’, kafe sahibi emniyet müdürüyle beraberindekiler tarafından darp edildi

HABER MERKEZİ – Erciş’te bir sivil polis, “kahvaltıyı beğenmediği” gerekçesiyle kafe sahibini darp etti. Olayın ardından İlçe Emniyet Müdürü ile Müdür Yardımcısı ve beraberindeki polisler kafe sahibini dakikalarca darp etti. Yaşananların güvenlik kamerasına yansıdığı olay sonrası kafe polisler tarafından mühürlendi.

Van’da bir sivil polis gittiği kafede, ‘kahvaltıyı beğenmediği’ için kafe sahibi ile tartıştı, kavga etti.

Kafe sahibi, ifade için ekip arabasına alınarak İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü sırada arabadan indirildi, İlçe Emniyet müdürü ve beraberindekiler tarafından dakikalarca darp edildi.

MA’dan Mahmut Ruvanas’ın haberine göre olay 8 Nisan’da Van’ın Erciş ilçesinde yaşandı. Olayın görüntüsü kameralara da yansıdı.

Ne oldu?

Bir sivil polis, eşi ile birlikte gittiği kafede siparişini verdiği kahvaltıyı ‘güzel olmadığı’ gerekçesiyle üç kez değiştirtti.

Bunun üzerine polis ile kafe sahibi Yunus Güneş arasında tartışma başladı, masada süren tartışma sırasında polis Güneş’e vurmaya çalışınca ikili arasındaki tartışma kavgaya dönüştü.

Polisin eşi de dahil olmak üzere kafede bulunan kişiler olaya müdahale etmeye çalıştı.

Kavga ettiği kişinin polis olduğundan haberdar olmayan Yunus Güneş, daha sonra 155’i arayarak olayı bildirdi.

MA’nın kafenin dış kamerasına yansıyan görüntülerden aktardığına göre, kısa bir süre sonra İlçe Emniyet Müdürü Can Candaş, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı de olan Erciş Belediyesi Kayyum Vekili Murat Hoş ile özel hareket polisleri kafenin önüne geldi.

Kafe sahibi Yunus Güneş’in polis aracına alınarak ifade için İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü sırada da İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Hoş aracı durdurarak Güneş’i arabadan indirdi.

Durdurulan polis aracından indirilen Güneş, İlçe Emniyet Müdürü Candaş ve beraberindekiler tarafından dakikalarca darp edildi.

Güneş daha sonra yaralı halde polis aracına bindirildi.

Olayın geçtiği kafe, olayın ardından “Kafede sigara içiliyor” ve “Kafenin ruhsatı yok” gerekçeleriyle polisler tarafından mühürlendi.

Gözaltına alınan Yunus Güneş, olayın yaşandığı günün akşamında serbest bırakılırken, Güneş ailesi aldıkları darp raporu ile birlikte savcılığa suç duyurusunda bulundu.

“Yardım istedik, darp ettiler”

Olaya baştan sona kadar tanıklık eden Güneş’in ağabeyi Abdulmenaf Güneş, yaşadıklarını şöyle anlattı:

“8 Nisan saat 12.30 sıralarında kardeşim Yunus ile sivil bir polis arbedesinden sonra 155’i arayarak yardım istedik. Özel Harekat polisleri kafenin önüne geldi. İşyerimizi basan Özel Harekat polisleri bizi darp ettiler. Bu sırada İlçe Emniyet Müdürü Can Candaş, Müdür Yardımcısı, Kayyum  Vekili Murat Hoş ile yanlarındaki koruma ve polisler kardeşimi araçtan indirerek adeta linç ettiler. Anamıza, bacımıza ve onurumuza küfür ederek, bize terörist dediler.” 

Konya’da da bir polis, ‘az igileniyorsunuz’ demiş, silah çekmişti 

28 Ocak’ta Konya’nın Karaman ilçesinde de benzer bir olay yaşanmıştı.

Konya Emniyet Müdürlüğü Bosna Hersek Polis Merkezi’nde görevli E.E. isimli komiser yardımcısı, kentin Karaman ilçesinde gittiği bir mekanda ‘kendileriyle ilgilenilmediğini’ öne sürüp, beraberindeki diğer polislerle bitlikte mekan sahibi ve çalışanlarına saldırmıştı.

Saldırı esnasında komiser yardımcısı, belindeki tabancasını çıkarıp, iş yeri sahibi Fatih Taşkıran’ın başına doğrulmuş, dükkanın önünde de havaya iki el ateş açmıştı.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
İzmir Kitap Fuarı 14 Nisan’da başlıyor
Sonraki Haber
Urfa'ya savaş uçağının yakıt tankı düştü