Ana SayfaGüncelLice’de askeri operasyon: Ev baskınlarında gözaltı ve darp

Lice’de askeri operasyon: Ev baskınlarında gözaltı ve darp

HABER MERKEZİ – Lice kırsalında başlatılan askeri operasyon sürerken, köy ve mezralarda evlere baskınlar yapıldı. Köylülerin darp edildiği, dört kişinin ise gözaltına alındığı belirtildi.

Diyarbakır’ın Lice ilçesine bağlı Dibek, Arıklı ve Karahasan mahalleleri ve bağlı mezralarda dün sabah saatlerinde başlatılan askeri operasyon sürüyor.

Abluka altına alınan, giriş çıkışların yasak olduğu mahalle ve mezralardaki evlere askerler tarafından dün akşam saatlerinde baskınlar düzenlendiği öğrenildi.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre evlerde yapılan aramalarda, yurttaşların darp edildiği, tehdit ve hakaretlere maruz kaldığı belirtildi.

Ev baskınlarında Karahasan mahallesine bağlı Eminoğlu mezrasında 18 yaşındaki çoban Berat Akgeyik ve Eyüp Özkan’ın da aralarında bulunduğu dört kişinin gözaltına alındığı aktarıldı.

Eminoğlu mezrasındaki yurttaşlardan biri, ajansa yaşananları şöyle anlattı:

Köyümüz abluka altında, belli aralıklarla silah sesleri geldi, sonra evimize baskınlar yapılıp arama yapıldı. ‘Burada tek bir askerimize bile bir şey olursa gerisini siz düşünün’ diye tehdit edildik. Yanımızda çobanlık yapan 18 yaşındaki Berat Akgeyik hiçbir gerekçe gösterilmeden kelepçelenerek gözaltına alındı. Bu sırada darp edildi.
Önceki Haber
Restoran ve kafelerde iflas oranı yüzde 25’e dayandı
Sonraki Haber
CHP'li Bekaroğlu: Muhalefet bir araya gelmeli, şeffaf olunmalı