Ana SayfaCezaevleriŞakran Çocuk Cezaevi’nde intihar iddiası

Şakran Çocuk Cezaevi’nde intihar iddiası

HABER MERKEZİ – Şakran Çocuk Cezaevi’nde iki aydır tutuklu bulunan 17 yaşındaki Ali Erdoğan’ın intihar ettiği iddia edildi.

‘Şakran Cezaevi’ diye bilinen İzmir Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda iki aydır tutuklu bulunan 17 yaşındaki Ali Erdoğan’ın 4 Nisan Cumartesi günü tutulduğu koğuşta intihar ettiği iddia edildi.

Ali Erdoğan’ın amcasının oğlu Abdulkadir Erdoğan, kuzeninin intihara sürüklenmiş olabileceğini dile getirdi.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre Abdulkadir Erdoğan, “(Kuzenim) 2 ay önce cezaevine girdi. İnfaz yasasından çıkacağını biliyorduk. O da bu yüzden çok mutluydu. Zaten çok olumlu, iyi düşünen biriydi. İntihar etmesini anlamadık. Cezaevi psikologu da onun çok mutlu biri olduğunu, psikolojisinin çok iyi olduğunu, intihar edecek biri olmadığını söyledi bize” dedi.

Ali Erdoğan’ın cenazesinin İzmir Adli Tıp Kurumu’nun morgunda bekletildiğini aktaran Erdoğan, burada cenazeye Corona virüsü testi yapılacağını aktardı.

Kurumda görüştüğü yetkililerden testin pozitif çıkması halinde cenazenin İstanbul Adli Tıp Kurumu’na götürüleceği bilgisini aldığını belirten Erdoğan, “Morgda Ali’yi gördüğümüzde vücuduna morluklar vardı. Nedeni sorduk kimse bir şey söylemedi” dedi ve ekledi:

“Ali’ye ne oldu, neden hayatını kaybetti, hiçbir şey bilmiyoruz. Cezaevi yönetimi de bize bilgi vermiyor. Cenazemizi vermediler, test sonucunu bekliyoruz. Günlerdir acımızla yaşıyoruz.”

Diğer yandan Erdoğan’ın ailesi yaşananlara ilişkin İnsan Hakları Derneği (İHD) İzmir Şubesi’ne başvuruda bulundu.
Önceki Haber
HDP: Hayat cezaevine sığmaz
Sonraki Haber
Bafra Cezaevi’ndeki bir hükümlünün 'Corona'dan öldüğü iddiası, başsavcılıktan yalanlama