Ana SayfaGüncelMHP’li Enginyurt kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi

MHP’li Enginyurt kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi

HABER MERKEZİ – MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, basına yansıyan açıklamalarından dolayı kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi.

MHP’den Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ile ilgili açıklama yapıldı.

Grup Başkanvekili Erkan Akçay’ın imzasını taşıyan açıklamada, Enginyurt’un, basına yansıyan açıklamalarından dolayı kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildiği belirtildi.

Cemal Enginyurt, son olarak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli üzerinden AKP’yi eleştirmişti.

“Cumhur İttifakından başka bir şey söylemiyoruz” diyen Enginyurt, “Biz her söze başladığımızda Sayın Cumhurbaşkanı diye başlıyoruz. Ama bu arkadaşlar bizi yok sayıyorlar” ifadelerini kullanmıştı.

“Tarım Bakanı ne istiyorsun sen bizden? Niye davet etmiyorsun bizi? AK Partililer niye çağırmıyorsunuz bizi. Ne yaptık size? Muhafet mi ettik? Her yerde savunuyoruz, her yerde anlatıyoruz. Cumhur İttifakından başka bir şey söylemiyoruz.
“Biz her söze başladığımızda Sayın Cumhurbaşkanı diye başlıyoruz. Ama bu arkadaşlar bizi yok sayıyorlar. Her yerde yok sayıyorlar. Belediyelerde, sokakta, siyasette yok sayıyorlar. En son bugün Tarım Bakanı… Biz anlatamıyor muyuz projeleri. Muhalefet mi ettik size?”

BirGün’de yer alan habere göre Enginyurt, daha önce bir söyleşisinde ise sert çıkışları nedeniyle MHP lideri Devlet Bahçeli tarafından uyarıldığını söylemişti.

Enginyurt, “Tabi bu konuda Sayın Genel Başkanımız bazen beni uyarıyor. Sert çıkışlarım sebebiyle. Tabii sert çıkışlarım derken aslında Cumhur İttifakı anlamında. Çünkü ben bazen AK Parti’ye de yükleniyorum bazı yanlışlar gördüğümde, hazmedemediğim şeyler olduğunda. Benim mizacım bu. Yani ben söylemek durumundayım” diye konuşmuştu.
Önceki Haber
Türkiye’den çekileceği öne sürülen Netflix'ten açıklama
Sonraki Haber
Milletvekili Tuma Çelik, HDP'den ihraç edildi