Ana SayfaGüncelÖlüm orucundaki Ebru Timtik: Elimiz, kolumuz bağlı, bu açlıktan daha zor

Ölüm orucundaki Ebru Timtik: Elimiz, kolumuz bağlı, bu açlıktan daha zor

HABER MERKEZİ – “Adil yargılanma” talebiyle avukat Aytaç Ünsal’la birlikte cezaevinde ölüm orucunda olan avukat Ebru Timtik, “Elimiz, kolumuz bağlı demek, gerçekten bizim için açlıktan daha zor” dedi.

Tutuklu avukatlardan Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal “adil yargılanma” talebiyle ölüm orucunda. Timtik’in eylemi 198, Ünsal’ın ise 167’inci gününe girdi.

Silivri 9 No’lu Cezaevi’nde bulunan Ebru Timtik, teyzesi Yıldız Deniz ile dün yaptığı telefon görüşmesinde eylemleri hakkında açıklamalarda bulundu.

MA’da yer alan habere göre yapılan başvuru üzerinde dava dosyaları Yargıtay tarafından incelemeye alınan Timtik, görüşmesinde Yargıtay’dan çıkacak kararı beklediklerini söyledi.

Timtik, “Adaleti yalnızca kendimiz için istemiyoruz. Hak arama mücadelesi veriyoruz. Tahliye olursak adalet mücadelesine omuz verebileceğiz. Şu anda elimiz kolumuz bağlı adalet istiyoruz. Hiçbir şey yapamıyoruz. En çok canımızı yakan da budur” dedi.

Ülkenin dağına, taşına, suyuna, toprağına sahip çıkmak istediğini belirten Timtik, şunları söyledi:

“Elimiz, kolumuz bağlı demek, gerçekten bizim için açlıktan daha zor. Bize destek veren herkese selamlarımı iletiyorum. Adalet mücadelesine omuz versinler. Biz de tahliye olursak kaldığımız yerden devam edeceğiz.”

Dersimli olup, kentteki dağ keçilerinin avı için Tarım ve Orman Bakanlığı 15. Bölge Müdürlüğü’nce ihale açılmasına oldukça üzülen Timtik’e, yapılan bu son görüşmede ihalenin iptal edildiği bilgisinin de verildiği kaydedildi.

Timtik bu haber karşısında duygularını, “Duyduğumda çok üzüldüm. Dersimliler buna izin vermezler dedim. Dağ keçilerini katletmek cehalettir. Sonuçta bir inanç meselesidir. Dağ keçileri bizim için kutsaldır. Onlar geçerken trafik bekler, hayranlıkla sadece izleriz. Dersim’i özledim. Burnumda tütüyor. Tahliye olursam ilk olarak toprağım Dersim’e gideceğim. Oraya gitmeden iyileşemem. Bu kadar derin hissediyorum” sözleriyle ifade etti.

Ailesi ve avukatları eyleminin 200’üncü gününe yaklaşan Timtik’in 30’un üzerinde kilo kaybettiği, boğazından aşağıya doğru oluşan yaraların yaygınlaştığı, konuşmakta ve sıvı alımında ciddi zorluklar yaşadığı bilgisini de paylaştı.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
TJA Sözcüsü Ayşe Gökkan adli kontrol ile serbest
Sonraki Haber
Fransa’daki Nantes Katedrali'nde yangın