Ana SayfaDünyaJoe Biden’ın başkan adaylığı resmen açıklandı

Joe Biden’ın başkan adaylığı resmen açıklandı

HABER MERKEZİ – ABD’de 3 Kasım’da yapılacak başkanlık seçimlerinin favori ismi Demokrat Partili Joe Biden’ın başkan adaylığı resmileşti.

ABD’de Corona virüsü salgını nedeniyle online olarak gerçekleştirilen Demokrat Parti kurultayında parti delegeleri Joe Biden’ı resmen partinin başkan adayı olarak gösterdi.

3 Kasım’da yapılacak 59’uncu başkanlık seçimleri öncesinde dört gün sürecek olan kurultayın ikinci gününde ülke genelindeki delegeler online olarak oy kullandı.

Kurultayın ikinci gününe yine video konferans yoluyla katılan Demokratlar, ABD Başkanı Donald Trump’a karşı Biden’a tam destek verdi.

ABD’nin eski Demokrat Başkanı Bill Clinton, konuşmasında, “Böyle kriz zamanlarında Oval Ofis bir kumanda merkezi olmalıdır. Şu anda ise bir fırtına merkezi. Sadece kaos var” dedi.

Eski ABD Başkanı 95 yaşındaki Jimmy Carter de eşiyle birlikte kayda aldığı ses ve video ile Biden’e desteğini sundu.

Eski Cumhuriyetçi Dışişleri Bakanı ve Biden’ı destekleyen Colin Powell da “Bizim bugün askerlerimizi kendi ailesi gibi koruyup kollayan bir komutana ihtiyacımız var” sözleriyle Trump’ı eleştirdi.

Cumhuriyetçi Partinin de yine Covid-19 salgınından dolayı sanal ortamda gerçekleştireceği kongre sonrasında Trump’ın başkan adaylığını 27 Ağustos’ta resmen ilan etmesi bekleniyor.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Metin Çağın, evli olduğu Dudu'yu öldürdü
Sonraki Haber
Raperîn: Ölmediğim için cezalandırıldım