Ana SayfaEkonomiDöviz kurunda yeni rekor: Euro tavan yaptı

Döviz kurunda yeni rekor: Euro tavan yaptı

HABER MERKEZİ – Merkez Bankası’nın faiz oranında değişikliğe gitmemesinin etkisiyle Euro 9,4489 seviyesine çıkarak rekor kırdı. Dolar da 8 lira bandını zorluyor.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu toplantısının dün sürpriz bir kararla faizi değiştirmeden tamamlanmasının ardından döviz kurlarında rekor tazelendi.

Dünkü kararın ardından 7,97’nin üzerine çıkarak rekor tazeleyen dolar/TL, haftanın son işlem gününde zirvenin hemen altında değerleniyor.

Euro/TL ise 9,4489 ile dünkü rekor seviyelerini bir kademe daha yukarı taşıyarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Altın hafif yükseldi

Altın fiyatları ise ABD canlandırma paketinde eninde sonunda anlaşmaya varılacağı umutlarının yatırımcının enflasyona karşı koruma olarak gördüğü altına olan talebi artırmasıyla hafif yükseldi ancak doların güçlenmesi kazanımları sınırladı.

Altının spot piyasadaki ons fiyatı dün yüzde 1’den fazla geriledikten sonra bugün yüzde 0,1 yükselerek 1.906 dolarda seyretti. Haftalık olarak ise yüzde 0,4 yükseliş kaydetti.
Önceki Haber
Melek'i öldüren Aslan: Ablamın adresini Orhan Vatansever verdi
Sonraki Haber
Ordu'da halkın direnişi HES şantiyesini yıktırdı