Ana SayfaGüncelErdoğan’ın hedef gösterdiği Sözcü gazetesi hakkında inceleme

Erdoğan’ın hedef gösterdiği Sözcü gazetesi hakkında inceleme

HABER MERKEZİ – Basın İlan Kurumu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Ben okumuyorum. Kimse de lüzumsuz yere buna para verip almasın” sözleriyle hedef aldığı Sözcü gazetesi hakkında inceleme başlattığını duyurdu.

Basın İlan Kurumu (BİK), Sözcü gazetesinin bugünkü ‘2020’nin torbasından felaket ve gözyaşı çıktı’ başlıklı haberi hakkında işlem başlattı.

Gazetenin söz konusu haberinin arasında Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılması da vardı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı çıkışı gazetenin bu haberiyle ilgili “Ben Sözcü gazetesini okumuyorum. Kimse de lüzumsuz yere buna para verip almasın. Ayasofya 2020 yılının adeta taçlı yıldızıdır” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın bu açıklamasının hemen ardından BİK, Sözcü gazetesi hakkında inleme başlatıldığını duyurdu:

Sözcü gazetesinin 1 Ocak 2021 tarihli ‘2020’nin torbasından felaket ve gözyaşı çıktı’ manşetli haberinde, Ayasofya’nın cami hüviyetine geri döndürülmesi felaket olarak yorumlanmıştır. Bu haber toplumun farklı kesimlerinde ciddi tepkiye yol açmış, maşeri vicdanı yaralamıştır. Basın Ahlak Esasları Hakkında 129 sayılı Genel Kurul kararının ilgili hükümlerine göre gazetenin bu haberi resen ele alınıp, gerekli işlemler yapılacaktır.
Önceki Haber
Leyla Güven'den dayanışma gösteren 52 isme teşekkür mesajı
Sonraki Haber
Valiliğe göre 'ikaz ateşi': Hakkari'de asker kurşunuyla bir yurttaş başından yaralandı