Ana SayfaGüncelGergerlioğlu’na götürülen bere ‘kar maskesi olarak kullanılabilir’ gerekçesiyle cezaevine alınmadı

Gergerlioğlu’na götürülen bere ‘kar maskesi olarak kullanılabilir’ gerekçesiyle cezaevine alınmadı

HABER MERKEZİ – Ailesinin cezaevinde tutuklu bulunan Ömer Faruk Gergeriloğlu’na götürdüğü bere, “kar maskesi olarak kullanılabilir” gerekçesiyle kendisine verilmedi.

Sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek hakkında 2 yıl 6 ay hapis cezası verilip, milletvekilliği düşürülen ve tutuklanarak Sincan Cezaevine konulan HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’na ailesi tarafından gönderilen bere, “kar maskesi olarak kullanılabilir” gerekçesiyle cezaevi idaresi tarafından kendisine verilmedi.

Evrensel Gazetesi’ne konuşan oğlu Salih Gergerlioğlu, babası için cezaevine bere götürdüklerini, fakat gardiyanların kar maskesi yapılabileceğini öne sürerek, berenin cezaevine sokulmasına izin vermediklerini anlattı.

Salih Gergerlioğlu şu bilgileri verdi:

İçerisi soğuk oluyor demişti, üşüdüğünü söylemişti, kazak vb. de götürmüştük ancak bereye izin vermemişler. Bir de kitap sınırlaması uygulanıyormuş Sincan Cezaevi’nde, bu konudan biraz şikayetçi. Annem MS hastası benim. Onun üzülmemesini sağlamaya çalışıyoruz. Son bir buçuk ayda zaten kendimizi alıştırmaya çalışıyorduk, cezaevine gireceğini bildiğimizden ötürü. Ama buna nasıl alışılır tam bilmiyoruz. Alışmamak da lazım bir bakıma. Ailesi olarak da onun arkasındayız, bedel ödüyorsa da arkasındayız.

Salih Gergerlioğlu, babasının mağdurların sesini duyurmak için kurduğu ÖFG TV’deki programı da kendisinin devam ettirmek istediğini söyledi.
Önceki Haber
İş yerinin trafosunda patlama: Bir işçi yaralandı
Sonraki Haber
İki kadına şiddet uygulayan Bozaslan hakkında 'basit yargılama' talebi