Ana SayfaToplumsal CinsiyetCinsel saldırı ile suçlanan CHP’li başkan istifa etti

Cinsel saldırı ile suçlanan CHP’li başkan istifa etti

HABER MERKEZİ – Bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunmakla suçlanan CHP Kale İlçe Başkanı Süleyman Karabulut, görevinden istifa etti. Karabulut’un ayrıca parti üyeliğinin de askıya alındığı açıklandı.

Özel bir televizyon kanalındaki programa katılan bir erkek, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Kale İlçe Başkanı Süleyman Karabulut’un, 16 yaşındaki bir kız çocuğunu cinsel istismara maruz bıraktığı ve hamile bıraktığını söyledi.

Bu iddianın ardından Karabulut’un görevinden istifa ettiği açıklandı.

Konuyla ilgili açıklama yayınlayan CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Karabulut’un parti üyeliğinin de düşürüldüğünü bildirdi.

Yapılan açıklamada şöyle denildi:

Bir TV kanalında Kale ilçe başkanımız ile ilgili iddialar yer almıştır. İddialar üzerine olay aydınlatılıncaya kadar ilgili kişinin üyeliği dahil tüm hak ve edinimleri askıya alınmıştır. Hemen belirtelim ki, bu iddia ilk kez televizyon yayınında dile getirilmiş olup konu hakkında bir soruşturma ya da dava olduğuna dair bilgimiz bulunmamaktadır. İlgili programda da bu yönde bir bilgiye yer verilmemiştir.

Ancak iddiaların niteliği dikkate alındığında, konunun mutlaka yargı organları tarafından soruşturulması gerektiği açık olup, adaletin de bu şekilde tecelli edeceğine kuşku bulunmamaktadır. Parti olarak bu konudaki tavrımız nettir. Yargı mercilerince konu hakkında verilecek karar üzerine partimizce de nihai değerlendirme yapılarak gereken tüm adımlar atılacaktır.

Süleyman Karabulut ise iftiraya uğradığını iddia etti.
Önceki Haber
76 yaşındaki ağır hasta tutuklu tahliye edildi
Sonraki Haber
Roket enkazı Türkiye'ye de düşebilir